Wimbledon: Kvitová vs. Vandewegheová

Utkání 1. kola grandslamového Wimbledonu komentuje Michal Miškovský

Petra Kvitová (8-ČR) - Coco Vandewegheová (USA) 6:1, 5:7, 6:4
Díky za pozornost u sledování on-line reportáže, pěkný pondělní večer.
Česká jednička postupuje, ale s Američankou Vandewegheovou se pořádně natrápila. Ve druhém setu za stavu 5:4 podávala na vítězství, jenže zápas nedoservírovala a musela tvrdě bojovat ještě ve třetí sadě.
6:4
GAME Kvitová Teď už je to definitivní! Kvitová čistou hrou zakončila třetí set a vítězí.
40-0
Další tři mečboly pro Kvitovou!
30-0
Teď se Američance nepovedl return.
15-0
Vandewegheová předvedla neuvěřitelný kiks u sítě. Jasný fiftýn poslala do autu.
Kvitová podruhé podává na vítězství.
5:4
GAME  Vandewegheová Zápletka je znovu na scéně! Kvitová už se radovala, jenže jestřábí oko ji vrátilo do hry. Třetí set bude pokračovat desátou hrou.
A-40
Vandewegheová má dokonce výhodu.
40-40
A teď i druhý.
30-40
První mečbol Američanka s definitivní platností odvrátila.
15-40
Už to vypadalo na konec! Jenže Vandewegheová si po sporném verdiktu rozhodčího na čáře vzala jestřábí oko a výměna se opakuje.
15-40
Kvitová střídá výborné returny s těmi horšími, ale teď přišel ten kvalitní. A přinesl jí dva mečboly!
15-30
Další return Kvitové šel mimo.
0-30
Po výborném returnu dělí Kvitovou od postupu dva míčky.
0-15
Kvitová při podání soupeřky začíná dobře.
5:3
GAME Kvitová Kvitová musela jít znovu přes druhý servis, ale tentokrát vyrobila chybu Vandewegheová a česká jednička vede 5:3. Jenže pozor! Takové vedení už Kvitová měla ve druhém setu.
40-15
Nevynucená chyba Kvitové po druhém servisu.
40-0
A znovu přímý bod z podání Kvitové.
30-0
Return Vandewegheové nepřelezl přes síť.
15-0
Možná nejdelší výměna v zápase. Kvitová v ní měla více ze hry a počkala si na chybu Vandewegheové.
4:3
GAME  Vandewegheová Vandewegheová snížila na 3:4, podávat bude Kvitová.
40-30
Jenže následný return šel za základní čáru.
30-30
Kvitová se povzbuzuje po přesném returnu.
15-15
A vzápětí dvojchyba.
15-0
Fiftýn pro Američanku.
4:2
GAME Kvitová Kvitová potvrdila předchozí brejk a vede 4:2.
40-30
Díky, pásko! Kvitová znovu může děkovat. Tentokrát jí páska přihrála gembol.
30-30
Return Američanky šel vedle.
15-30
Američanka tlačila na Kvitovou a ta pak pod tlakem vyhodila forhend mimo.
15-15
Vzápětí Vandewegheová nedokázala zreturnovat podání Kvitové.
0-15
Forhend Kvitové zastavila páska.
3:2
GAME Kvitová Tak se to přece povedlo! Vandewegheová nejprve odvrátila dva brejkboly a stav 15-40 otočila ve svou výhodu, ale Kvitová dostala ještě jednu šanci a tu využila. Vede 3:2 a míří na podání.
40-A
Třetí brejkbol pro Kvitovou v tomto gemu!
40-40
Pátý gem třetího setu ještě nekončí. Kvitová si pomohla dobrým returnem a počkala si na chybu Američanky.