Výsledkový servis
28.08.2015
Fotbal
MOL Cup, Pohár FAČR, 2. kolo
Loko Vltavín - 1. FK Příbram 1:9 (0:2)
FK Neratovice-Byškovice - Dukla Praha 0:4 (0:3)
Velké Meziříčí - Zbrojovka Brno 1:2 (0:1)
Union 2013 Nový Bydžov - Slavia Praha 0:7 (0:3)
Klatovy - Most 1:0 (0:0)
Druhá anglická liga, 5. kolo
Blackburn - Bolton 0:0
Belgická liga, 6. kolo
Genk - Charleroi 2:0
Francouzská liga, 4. kolo
Guingamp - Marseille 2:0
Německá liga, 3. kolo
Wolfsburg - Schalke 3:0
Druhá německá liga, 5. kolo
Freiburg - Sandhausen 4:1
Heidenheim - Kaiserslautern 3:1
Union Berlín - Lipsko 1:1
Ruská liga, 7. kolo
Jekatěrinburg - Groznyj 3:3
Rostov na Donu - Perm 1:0
Španělská liga, 2. kolo
Villarreal - Espaňol Barcelona 3:1
Dánská liga, 7. kolo
Aarhus - Esbjerg 0:0
Nizozemská liga, 4. kolo
Tilburg - Nijmegen 0:1
Turecká liga, 3. kolo
Gaziantepspor - Besiktas 0:4
Polská liga, 7. kolo
Bielsko-Biala - Gdaňsk 1:1
Wisla Krakov - Vratislav 4:2.
Hokej
Přípravné zápasy
HK Dukla Trenčín - HC Kometa Brno 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1)
Straubing Tigers - Mountfield Hradec Králové 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 2:0)
Liga mistrů, utkání 3. kola základních skupin
Skupina A:
Bern - IFK Helsinky 3:2 po sam. nájezdech
Skupina E:
Davos - Färjestad 0:1 v prodl.
Skupina H:
Mnichov - Košice 1:0
Skupina L:
HC Oceláři Třinec - Stavanger 4:3 (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Skupina M:
Sparta Praha - Storhamar 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Skupina N:
Frölunda - JYP Jyväskylä 3:2
Kontinentální hokejová liga
Čeljabinsk - Chanty-Mansijsk 3:5
Dynamo Moskva - Novokuzněck 4:3
Nižněkamsk - Jekatěrinburg 1:2
Viťaz Podolsk - Novosibirsk 1:5
Slovan Bratislava - Chabarovsk 0:1
Záhřeb - Vladivostok 3:1
DMITROV - Turnaj čtyř zemí hráčů do 20 let
Česko - Finsko 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Rusko - Švédsko 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
SOKOLOV - příprava žen
ČR - Německo 8:1 (1:0, 4:0, 3:1)
Tenis
NEW HAVEN (USA) - Turnaj žen
Dvouhra - semifinále:
Šafářová (4-ČR) - Curenková (Ukr.) 6:2, 7:6 (7:4)
Kvitová (2-ČR) - Wozniacká (3-Dán.) 7:5, 6:1
WINSTON-SALEM (USA) - Turnaj mužů
Dvouhra - semifinále:
Herbert (Fr.) - Johnson (13-USA) 3:6, 7:6 (7:5), 6:2
Anderson (2-JAR) - Džazírí (Tun.) 6:4, 6:3
NEW YORK (USA) - Grandslamový turnaj US Open - kvalifikace
Dvouhra - 3. kolo:
Bertensová (8-Niz.) - Voráčová (ČR) 6:0, 6:4.
Atletika
PEKING (Čína) - Mistrovství světa
Finále:
Muži:
Desetiboj (po prvním dnu): 1. Eaton (USA) 4703 b. (100 m: 10,23 - dálka: 788 - koule: 14,52 - výška: 201 - 400 m: 45,00), 2. Warner (Kan.) 4530 (10,31 - 765 - 14,44 - 204 - 47,30), 3. Freimuth (Něm.) 4406 (10,51 - 751 - 15,50 - 195 - 47,82), ...14. Helcelet (ČR) 4202 (11,09 - 729 - 15,30 - 204 - 49,66).
Ženy:
20 km chůze: 1. Liou Chung 1:27:45, 2. Siou-č’ Lu (obě Čína) 1:27:45, 3. Oljanovská (Ukr.) 1:28:13, 4. Cabecinhaová (Port.) 1:29:29, 5. Palmisanová (It.) 1:29:34, 6. Senaová (Braz.) 1:30:06, 7. Virbalyteová (Lit.) 1:30:20, 8. Drahotová (ČR) 1:30:32.
200 m (+0,2 m/s): 1. Schippersová (Niz.) 21,63 - evropský rekord, 2. Thompsonová 21,66, 3. Campbellová-Brownová (obě Jam.) 21,97, 4. McGroneová (USA) 22,01, 5. Asherová-Smithová (Brit.) 22,07, 6. Tarmohová (USA) 22,31, 7. Lalovová-Colliová (Bulh.) 22,41, 8. Simpsonová (Jam.) 22,50.
100 m př. (-0,3 m/s): 1. D. Williamsová (Jam.) 12,57, 2. Rolederová (Něm.) 12,59, 3. Talajová (Běl.) 12,66, 4. Rollinsová (USA) 12,67, 5. Porterová (Brit.) 12,68, 6. Zbärenová (Švýc.) 12,95, 7. S. Williamsová (Jam.) 12,95, 8. Nelvisová (USA) 13,06.
Dálka: 1. Bartolettaová (USA) 714, 2. Proctorová (Brit.) 707, 3. Spanovičová (Srb.) 701, 4. Netteyová (Kan.) 695, 5. Ugenová (Brit.) 685, 6. Mihambová (Něm.) 679, 7. Sagniaová (Švéd.) 678, 8. DeLoachová-Soukupová (USA) 667.
Rozběhy a kvalifikace:
Muži:
Výška: 1. Drouin (Kan.) a Kuo-wej Čang (Čína) oba 231, ...8. Bába (ČR) 231 - postoupil do finále.
1500 m - semifinále: 1. Manangoi (Keňa)
Ženy:
100 m př. - semifinále: 1. D. Williamsová (Jam.) 12,58
Oštěp: 1. Hussongová (Něm.) 65,92, ...3. Špotáková (ČR) 65,02 - postoupila do finále.
Házená
Česko-slovenský pohár mužů
semifinále:
Lovosice - Prešov 25:33 (15:15)
Plzeň - Hlohovec 19:23 (9:13)
Motorismus
SILVERSTONE (Brit.) - Velká cena Velké Británie, závod mistrovství světa silničních motocyklů
Tréninky (kombinované časy po dvou jízdách)
Moto3: 1. Fenati (It./KTM) 2:14,459, 2. Antonelli (It./Honda) -0,110, 3. Masbou (Fr./Honda) -0,431, ...9. Hanika -0,838, 15. Kornfeil (oba ČR/KTM) -1,484.
Moto2: 1. Lowes (Brit./Speed Up) 2:08,004, 2. Rins (Šp./Kalex) -0,089, 3. Nakagami (Jap./Kalex) -0,201.
MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 2:02,338, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,033, 3. Smith (Brit.) -0,193, ...23. Abraham (ČR/Honda) -3,058.
ZLÍN - Barum rallye, závod seriálu mistrovství Evropy a mistrovství České republiky
Po 1 RZ: 1. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) 7:08,3, 2. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) -3,7, 3. T. Kostka, L. Kostka (Škoda Fabia R5) -5,5, 4. Breen, Martin (Ir./Peugeot 208 T16) -5,7, 5. Kajetanowicz, Baran (Pol./Ford Fiesta R5) -7,7, 6. Lukjaňuk, Arnautov (Běl./Ford Fiesta R5) -9,3, 7.Valoušek, Havelková (Škoda Fabia S2000) -10,0, 8. Jakeš, J. Novák (Citroën DS3 R5) -11,7.
Cyklistika
ŠPANĚLSKO - Etapový závod Vuelta
7. etapa: Jódar - La Alpujarra (188,3 km)
1. Lindeman (Niz./LottoNL) 5:10:24, 2. Koševoj (Běl./Lampre) -9, 3. Aru (It./Astana) -29, 4. Cousin (Fr./Europcar) -34, 5. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo), 6. Chaves (Kol./Orica), 7. Valverde (Šp./Movistar), 8. Quintana (Kol./Movistar), 9. Meintjes (JAR/MTN), 10. Roche (Ir./Sky) všichni -36.
Průběžné pořadí: 1. Chaves 27:06:13, 2. Dumoulin (Niz./Giant) -10, 3. Martin (Ir./Cannondale) -33, 4. Roche -36, 5. Valverde -49, 6. Rodríguez (Šp./Kaťuša) -56, 7. Quintana, 8. Aru oba -57, 9. Moreno (Šp./Kaťuša) -1:18, 10. Pozzovivo (It./AG2R) -1:19.
PROSTĚJOV - Memoriál Otmara Malečka, závody v dráhové cyklistice
Muži:
Bodovací závod dvojic na 140 kol:
1. Rugovac, Sisr 18, 2. Bláha, V. Hačecký 15, 3. Kraus, Hochmann (všichni Dukla Praha) 5, všichni + 1 kolo.
Omnium:
1. Manakov (Rus.) 222, 2. Gate (N. Zél.) 176, 3. Veldt (Niz.) 174,.... 11. Sisr 116, 12. Vendolský (Puskinak.cz) 102.
Keirin:
1. Vynokurov (Ukr.), 2. Maksel, 3. Sarnecki (oba Pol.),... 5. Fanta, 7. Ptáčník (oba Dukla Brno).
Ženy:
Omnium:
1. Romanjutová (Ukr.) 218, 2. Hochmannová (Dukla Praha) 202, 3. Jasiňská (Pol.) 181,... 9. Machačová (Dukla Praha) 125.
Golf
VYSOKÝ ÚJEZD - Turnaj European Tour D+D REAL Czech Masters 2015
po 2. kole: 1. Fitzpatrick (Angl.) 133 (66+67), Edberg (Švéd.) 133 (66+66), 3. Pieters (Belg.) 134 (66+68), 4. Olesen (Dán.) 136 (67+69), Hutsby 136 (66+70), Dinwiddie (oba Angl.) 136 (69+67), ...36. am. Novák 141 (73+68), 61. Mrůzek 143 (69+74) - oba prošli cutem, ...95. Gál 145 (76+69), Suk 145 (75+70), 126. Kořínek 148 (75+73), 131. Matuš 149 (73+76), 140. Nový 151 (74+77), Suchan 151 (73+78), 146. Tintěra 153 (77+76), 149. Rajmont 154 (75+79), 152. Janda 156 (77+79), 153. am. Pospíšil 157 (79+78), 155. am. Dědek (všichni ČR) 161 (80+81) - neprošli cutem.
Judo
ASTANA (Kaz.) - Mistrovství světa
Muži - do 90 kg:
1. Kwak Tong-han (Korea), 2. Denisov (Rus.), 3. Baker (Jap.) a Liparteliani, 5. Gvinišvili (oba Gruz.) a Ustopirijon (Tádž.), ...9. Jurečka (ČR).
Ženy - do 70 kg:
1. Emaneová (Fr.), 2. Bernabeuová (Šp.), 3. Alvearová (Kol.) a Posviteová (Fr.), 5. Araiová (Jap.) a Grafová (Rak.).
Ženy - do 78 kg:
1. Umekiová (Jap.), 2. Velenšeková (Slovin.), 3. Malzahnová (Něm.) a Verkerková (Niz.), 5. Tcheumeová (Fr.) a Pogorzelecová (Pol.).
Stolní tenis
OLOMOUC - Turnaj série World Tour
Ženy:
Dvouhra - 1. kolo:
Katová (Jap.) - Vacenovská (ČR) 4:2 (-9, 6, 8, -8, 8, 9)
Išigakiová (Jap.) - Matelová (ČR) 4:0 (10, 8, 11, 7)
Komwongová (Thaj.) - Štrbíková (ČR) (4:2, skreč)
Muži:
Dvouhra
1. kolo:
Prokopcov (ČR) - Wang Yang (SR) 4:3 (9, 8, -3, -9, -12, 11, 9)
Liao Čcheng-Tching (Tchaj-wan) - Konečný (ČR) 4:0 (5, 3, 3, 7)
2. kolo:
Čung Jong-sik (Korea) - Prokopcov 4:0 (10, 6, 7, 9).