Výsledkový servis
MSFL, 4. kolo
Hlučín - Uničov 1:1 (0:1)
MOL Cup, Pohár FAČR, 2. kolo
Stará Říše - Vysočina Jihlava 2:3 (1:1)
Vyškov - Kroměříž 1:1 (0:1), na pen. 6:7
Tasovice - Znojmo 1:3 (0:1)
Liga mistrů, odvetné zápasy 4. předkola
Mistrovská část:
APOEL Nikósie - Astana 1:1 (0:0), první zápas 0:1, postupuje Astana
Partizan Bělehrad - BATE Borisov 2:1 (0:1), první zápas 0:1, postupuje Borisov.
Nemistrovská část:
Leverkusen - Lazio Řím 3:0 (1:0), první zápas 0:1, postupuje Leverkusen
Club Bruggy - Manchester United 0:4 (0:1), první zápas 1:3, postupuje Manchester.
CSKA Moskva - Sporting Lisabon 3:1 (0:1), první zápas 1:2, postupuje CSKA
ČFL, 4. kolo
Čáslav - Králův Dvůr 0:2 (0:1)
Jirny - Kolín 2:0 (1:0)
Hokej
Kontinentální hokejová liga
Čeljabinsk - Jekatěrinburg 2:1 po sam. nájezdech
Dynamo Moskva - Novosibirsk 4:3 v prodl.
Nižněkamsk - Chanty-Mansijsk 2:1
Viťaz Podolsk - Novokuzněck 2:1 po sam. nájezdech
Slovan Bratislava - Vladivostok 1:3
Záhřeb - Chabarovsk 2:3 po sam. nájezdech
SOKOLOV - přípravný zápas reprezentace žen
Česko - Slovensko 7:0 (1:0, 1:0, 5:0)
Přípravný zápas mládežnických reprezentací
ČR ‚18‘ - ČR ‚19‘ 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Tenis
NEW HAVEN (USA) - Turnaj žen
Dvouhra - 2. kolo:
Karolína Plíšková (5-ČR) - Savčuková (Ukr.) 6:4, 6:1
Kvitová (2-ČR) - Keysová (USA) 4:6, 6:1, 6:2
Wozniacká (3-Dán.) - Vinciová (It.) 6:4, 6:7 (6:8), 7:6 (9:7)
A. Radwaňská (7-Pol.) - Cornetová (Fr.) 6:4, 6:2
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Görgesová, Hradecká (4-Něm./ČR) - Davisová, Riskeová (USA) 6:3, 6:2
Chia-Jung Chuang, Čchen Liang (Tchaj-wan/Čína) - Hrdinová, Melicharová (ČR/USA) 1:6, 6:4, 10:6
WINSTON-SALEM (USA) - Turnaj mužů
Dvouhra - 3. kolo:
Bellucci (6-Braz.) - Veselý (11-ČR) 6:1, 6:7 (7:9), 6:4
Anderson (2-JAR) - Janowicz (16-Pol.) 7:6 (7:2), 6:4
Johnson (13-USA) - Tsonga (3-Fr.) 6:3, 4:6, 7:6 (7:4)
Čorič (8-Chorv.) - Schwartzman (Arg.) 6:2, 6:1
Džazírí (Tun.) - Gabašvili (15-Rus.) 7:5, 6:4
Herbert (Fr.) - Bedene (Brit.) 6:3, 6:0
Lu Yen-hsun (Tchaj-wan) - Čong Hjon (Korea) 7:6 (7:1), 1:6, 7:5
Carreňo (Šp.) - Bolelli (It.) 6:4, 4:6, 6:1
NEW YORK - kvalifikace US Open
Muži - 1. kolo:
J. Melzer (27-Rak.) - Pospíšil (ČR) 7:5, 6:2
Ženy - 1. kolo:
Voráčová (ČR) - Peraová (USA) 2:6, 6:4, 6:2
Broadyová (Brit.) - Krejčíková (ČR) 3:6, 6:4, 7:6 (10:8)
Hibinová (18-Jap.) - Martincová (ČR) 6:3, 6:4
Atletika
PEKING (Čína) - Mistrovství světa
Finále:
Muži:
400 m: 1. Van Niekerk (JAR) 43,48, 2. L. Merritt (USA) 43,65, 3. James (Grenada) 43,78, 4. Santos (Dom. rep.) 44,11, 5. Makwala (Botsw.) 44,63, 6. Yousif (Brit.) 44,68, 7. Cedenio (Trin.) 45,06, 8. Masrahi (Saúd. Aráb.) 45,15.
Oštěp: 1. Yego (Keňa) 92,72, 2. Abdelrahman (Egypt) 88,99, 3. Pitkämäki (Fin.) 87,64, 4. Röhler (Něm.) 87,41, 5. Ruuskanen (Fin.) 87,12, 6. Hofmann 86,01, 7. Vetter (oba Něm.) 83,79, 8. Veselý (ČR) 83,13.
Ženy:
400 m př.: 1. Hejnová (ČR) 53,50, 2. Littleová 53,94, 3. Tateová (obě USA) 54,02, 4. Petersenová (Dán.) 54,20, 5. Russellová (Jam.) 54,64, 6. Childová (Brit.) 54,78, 7. Nelová (JAR) 54,94, 8. Spencerová (Jam.) 55,47.
3000 m př.: 1. Jepkemoiová (Keňa) 9:19,11, 2. Ghribiová (Tun.) 9:19,24, 3. Krauseová (Něm.) 9:19,25, 4. Assefaová (Et.) 9:20,01, 5. Coburnová (USA) 9:21,78, 6. Ayalewová (Et.) 9:24,27, 7. Ngangaová (Keňa) 9:26,21, 8. Babarová (Ind.) 9:29,64.
Tyč: 1. Silvaová (Kuba) 490, 2. Murerová (Braz.) 485, 3. Kyriakopuluová (Řec.) 480, 4. Bengtssonová (Švéd.), Morrisová a Suhrová (obě USA) všechny 470, 7. Bradshawová (Brit.) 470, 8. Strutzová (Něm.) 460.
Rozběhy a kvalifikace:
Muži:
200 m - semifinále: 1. Gatlin (USA) 19,87.
110 m př.: 1. Oliver (USA) 13,15, ...Svoboda (ČR) byl diskvalifikován, ale uspěl s protestem - postup do semifinále
5 000 m: 1. Kejelcha (Et.) 13:19,38.
Trojskok: 1. Pichardo (Kuba) 17,43.
Ženy:
200 m: 1. Asherová-Smithová (Brit.) 22,22
800 m: 1. Arzamasovová (Běl.) 1:58,69.
Kladivo: 1. Wlodarczyková (Pol.) 75,01, ...30. Králová (ČR) 61,39 - vyřazena.
Volejbal
OLSZTYN (Pol.) - Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie grandslam
Muži:
Kvalifikace - 1. kolo:
Böckermann, Flüggen (6-Něm.) - Kubala, Hadrava (ČR) 2:0 (14, 14)
Marco, García (10-Šp.) - Dumek, Kufa (ČR) 2:1 (-10, 17, 10)
Cyklistika
ŠPANĚLSKO - Etapový závod Vuelta
5. etapa: Rota - Alcalá de Guadaira (167,3 km): 1. Ewan (Austr./Orica) 3:57:28, 2. Degenkolb (Něm./Giant), 3. Sagan (SR/Tinkoff-Saxo), 4. Druecker (Luc./BMC) všichni stejný čas, 5. Rojas (Šp./Movistar), 6. Sbaragli (It./MTN), 7. Pozzovivo (It./AG2R), 8. Moreno (Šp./Kaťuša), 9. Van der Sande (Belg./Lotto), 10. Maes (Belg./Etixx-Quick-Step) všichni -2.
Průběžné pořadí: 1. Dumoulin (Niz./Giant) 17:09:06, 2. Chaves (Kol./Orica) -1, 3. Roche (Ir./Sky) -16, 4. Martin (Ir./Cannondale) -27, 5. Moreno -31, 6. Valverde (Šp./Movistar) -33, 7. Froome (Brit./Sky) -35, 8. Rodríguez (Šp./Kaťuša) -36, 9. Quintana (Kol./Movistar) -39, 10. Aru (It./Astana) -52.
Judo
ASTANA (Kaz.) - Mistrovství světa
Muži - do 73 kg: 1. Ono, 2. Nakaja (oba Jap.), 3. An Čchang-rim (Korea) a Sainjargal (Mong.), 5. Hong Kuk-hjon (KLDR) a Ganbaatar (Mong.), ...9. Ježek, Ječmínek (oba ČR) vypadl ve 2. kole.
Ženy - do 57 kg: 1. Macumotová (Jap.), 2. Caprioriuová (Rum.), 3. Paviaová (Fr.) a Dorjsurenová (Mong.), 5. Malloyová (USA) a Beaucheminová-Pinardová (Kan.).