Výsledkový servis
02.08.2015
Fotbal
První liga, 2. kolo
Slavia - Liberec 2:2 (2:1)
Mladá Boleslav - Brno 2:0 (0:0)
Jablonec - Bohemians 1905 2:2 (1:1)
Švýcarská liga, 3. kolo
Lugano - Vaduz 1:0
Thun - Lucern 0:1
FC Curych - Grasshopper Curych 2:3
Slovenská liga, 3. kolo
Dunajská Streda - Slovan Bratislava 1:1
Myjava - Žilina 1:4
Rakouská liga, 2. kolo
Austria Vídeň - Altach 3:1
Ried - Wolfsberg 0:0
Sturm Štýrský Hradec - Grödig 1:1
Druhá německá liga, 2. kolo
Düsseldorf - Paderborn 1:2
Karlsruhe - St. Pauli 1:2
Sandhausen - Union Berlín 4:3
Belgická liga, 2. kolo
Lokeren - Charleroi 2:2
Standard Lutych - Waregem 2:1
Lovaň - Anderlecht 0:2
Skotská liga, 1. kolo
Hearts - St. Johnstone 4:3
Dundee United - Aberdeen 0:1
Dánská liga, 3. kolo
Aarhus - Randers 3:2
Sönderjyske - FC Kodaň 1:3
Bröndby Kodaň - Hobro 0:2
Polská liga, 3. kolo
Bialystok - Zaglebie Lubin 1:2
Vratislav - Nieciecza 2:0
Leczna - Legia Varšava 0:2
Ruská liga, 3. kolo
Lokomotiv Moskva - Dynamo Moskva 1:1
Saransk - Jekatěrinburg 1:1
Rostov na Donu - FK Krasnodar 0:0
Nizozemský Superpohár
PSV Eindhoven - Groningen 3:0
MLS
New York City - Montreal 2:3
D.C. United - Salt Lake 6:4
Philadelphia - New York Red Bulls 1:3
Orlando - Columbus 5:2
New England - Toronto 3:1
Kansas City - Houston 1:1
Colorado - Los Angeles 1:3
Seattle - Vancouver 0:3
Tenis
BAKU (Ázerb.) - Turnaj žen
Dvouhra - finále:
Gasparjanová (Rus.) - Tigová (Rum.) 6:3, 5:7, 6:0
Čtyřhra - finále:
Gasparjanová, Panovová (1-Rus.) - Ďjačenková, Savčuková (2-Rus./Ukr.) 6:3, 7:5
HAMBURK (Něm.) - Turnaj mužů
Dvouhra - finále:
Nadal (1-Šp.) - Fognini (8-It.) 7:5, 7:5.
Čtyřhra - finále:
J. Murray, Peers (3-Brit./Austr.) - Cabal, Farah (Kol.) 2:6, 6:3, 10:8
GSTAAD (Švýc.) - Turnaj mužů
Dvouhra - finále:
Thiem (3-Rak.) - Goffin (1-Belg.) 7:5, 6:2
Čtyřhra - finále:
Bury, Istomin (Běl./Uzb.) - Marach, Kúreší (3-Rak./Pák.) 3:6, 6:2, 10:5.
ATLANTA (USA) - Turnaj mužů
Dvouhra - finále:
Isner (1-USA) - Baghdatis (5-Kypr) 6:3, 6:3
Semifinále:
Isner (1-USA) - Kudla (USA) 4:6, 6:2, 7:5
Baghdatis (5-Kypr) - Müller (7-Luc.) 6:7 (4:7), 6:3, 7:6 (7:4)
Čtyřhra - finále:
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Fleming, Müller (Brit./Luc.) 4:6, 7:6 (7:2), 10:4
ROKIETNICA (Pol.) - turnaj ITF žen
Dvouhra - finále:
Cetkovská (ČR) - Ostapenková (4-Lot.) 3:6, 7:5, 6:2.
Atletika
EBERSTADT (Něm.) - výškařský mítink EA Classic
Muži: 1. Drouin (Kan.) 237, 2. Tamberi (It.) 237, 3. Mason (Kan.) 233, ...8. Bába (ČR) 227.
Ženy: 1. Jungfleischová (Něm.) 196.
BECKUM (Něm.) - tyčkařský mítink
Ženy: 1. Silvaová (Kuba) 491, 2. Ryzihová 465, 3. Bauerová (obě Něm.) 465.
Lyžování
ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ - Mistrovství světa juniorů v travním lyžování
Obří slalom:
Junioři: 1. Angerer (Rak.) 1:03,53, 2. Knapp (Něm.) -0,53, 3. Barták -1,21, 4. Rajch -1,48, ...7. Ševčík -2,56, 9. Mačát (všichni ČR) -3,69.
Juniorky: 1. Hetfleischová (Rak.) 1:06,63, 2. Maedaová (Jap.) -0,52, 3. Krückelová (Rak.) -0,95, 4. Kettnerová -1,72, ...6. Rašovská -3,21, 7. Dudíková (všechny ČR) -3,85.
ŘECKO - ME mužů do 18 let
Finále:
Řecko - Turecko 64:61 (12:19, 25:37, 41:48)
O 3. místo:
Litva - Bosna 74:49 (25:15, 43:30, 56:46)
O 15. místo:
Ukrajina - Česko 99:91 po prodl. (24:16, 40:43, 66:61, 81:81)
Volejbal
LUBLIN (Pol.) - Grand Prix žen, Final Four druhé divize
O 3. místo:
Česko - Portoriko 3:1 (18, -12, 21, 17)
Finále:
Nizozemsko - Polsko 3:0 (19, 19, 16)
KLAGENFURT (Rak.) - Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu
Muži:
Finále:
Samoilovs, Šmedinš (2-Lot.) - Ranghieri, Carambula (15-It.) 2:0 (18, 18)
O 3. místo:
Nummerdor, Varenhorst (1-Niz.) - Brouwer, Meeuwsen (3-Niz.) 2:0 (18, 16)
Semifinále:
Samoilovs, Šmedinš - Brouwer, Meeuwsen 2:0 (18, 19)
Ranghieri, Carambula - Nummerdor, Varenhorst 2:0 (17, 19)
Motorismus
JYVÄSKYLÄ (Fin.) - Finská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích
1. Latvala, Anttila (Fin./VW Polo-R) 2:33,03,8, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) -13,7, 3. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3) -1:36,8, 4. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -3:58,7, 5. Tänak, Mölder (Est./Ford Fiesta RS) -4:29,3, 6. Hänninen, Tuominen (Fin./Ford Fiesta RS) -4:44,3, 7. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -6:20,3.
Průběžné pořadí MS (po 8 z 13 rallye): 1. Ogier 182 b., 2. Latvala 93, 3. Östberg 84, 4. Mikkelsen (Nor./VW Polo-R) 83, 5. Neuville 70, 6. Meeke (Brit./Citroën DS3) 54, ...11. Prokop 33.
Pořadí týmů: 1. Volkswagen 257, 2. Citroën 141, 3. Hyundai 139, 4. M-Sport Ford 126, 5. Volkswagen II 49, 6. Hyundai II 43, 7. Jipocar 43.
PETROVICE U KARVINÉ - Závod MČR v motokrosu
MX1:
1. jízda: 1. Michalec (Honda) 34:54,795, 2. Sukup (Kawasaki) -3,070, 3. Michek (KTM) -8,739.
2. jízda: 1. Romančík (Suzuki) 34:00,425, 2. Michek -5,044, 3. Michalec -18,425.
Celkově: 1. Michalec 45 b., 2. Romančík 43, 3. Michek 42.
Průběžné pořadí MČR (po 4 ze 6 závodů): 1. Michek 169, 2. Sukup 162, 3. Romančík 153.
MX2:
1. jízda: 1. Szvoboda (Maď./KTM) 35:18,754, 2. Jaulin (Fr./KTM) -8,888, 3. Krč (KTM) -10,804.
2. jízda: 1. Wysocki (Pol./KTM) 33:54,412, 2. Krč -4,058, 3. Šimko (SR/Honda) -10,320.
Celkově: 1. Wysocki 43, 2. Szvoboda 43, 3. Krč 42.
Průběžné pořadí MČR (po 4 ze 6 závodů): 1. Jaulin 165, 2. Šimko 161, 3. Krč 161.
LOMMEL (Belg.) - Velká cena Belgie, závod MS v motokrosu ve třídách MXGP a MX2
MXGP:
1. jízda: 1. Simpson (Brit./KTM) 34:36,275, 2. Paulin (Fr./Honda) -4,580, 3. Febvre (Fr./Yamaha) -30,238.
2. jízda: 1. Simpson 35:02,032, 2. Paulin -6,005, 3. Febvre -24,685.
GP celkově: 1. Simpson 50 b., 2. Paulin 44, 3. Febvre 40.
Průběžné pořadí MS (po 14 z 18 závodů): 1. Febvre 547, 2. Paulin 463, 3. Bobryšev (Rus./Honda) 423.
MX2:
1. jízda: 1. Anstie (Brit./Kawasaki) 34:55,901, 2. Jonass (Lot./KTM) -24,619, 3. Petrov (Bulh./Kawasaki) -35,480.
2. jízda: 1. Anstie 35:42,426, 2. Jonass -25,396, 3. Lieber (Belg./Yamaha) -51,575.
GP celkově: 1. Anstie 50, 2. Jonass 44, 3. Petrov 38.
Průběžné pořadí MS (po 14 z 18 závodů): 1. Jonass 433, 2. Gajser (Slovin./Honda) 429, 3. Herlings (Niz./KTM) 423.
SEPANG (Malajsie) - Závod mistrovství světa superbiků
První jízda: 1. Rea (Brit./Kawasaki) 33:33,964, 2. Davies (Brit./Ducati) -0,121, 3. Biaggi (It./Aprilia) -10,695.
Druhá jízda: 1. Davies 33:36,466, 2. Rea -0,091, 3. Torres (Šp./Aprilia) -5,008.
Průběžné pořadí MS: 1. Rea 452 b., 2. Davies 308, 3. Sykes (Brit./Kawasaki) 295.
Cyklistika
POLSKO - Etapový závod Kolem Polska (WorldTour)
1. etapa (122 km): 1. Kittel (Něm./Giant-Alpecin) 2:43:13, 2. Ewan (Austr./Orica GreenEdge), 3. Bonifazio (It./Lampre-Merida), 4. Van Winden (Niz./LottoNL-Jumbo) všichni stejný čas, 5. Turgot (Fr./AG2R La Mondiale), 6. Boeckmans (Belg./Lotto Soudal) oba -1, ...39. Vakoč (ČR/Etixx-Quick-Step) -8.
MONT-SAINTE-ANNE (Kan.) - Závody SP horských kol
CROSS COUNTRY
Muži: 1. Schurter (Švýc.) 1:27:19, 2. Absalon (Fr.) -14, 3. Vogel -1:35, 4. Näf (oba Švýc.) -1:44, 5. Tempier (Fr.) -1:57, 6. M. Flückiger (Švýc.) -2:46, ...9. Cink -3:09, 13. Kulhavý -3:28, 17. Škarnitzl -4:41, 29. Nesvadba (všichni ČR) -7:31.
Průběžné pořadí SP (po 4 z 6 závodů): 1. Schurter 850 b., 2. Kulhavý 740, 3. Absalon 710, 4. M. Flückiger 560, 5. Vogel 524, 6. Fumic (Něm.) 450, ...8. Cink 392, 22. Škarnitzl 214, 54. Nesvadba 56, 83. Novák 17, 97. Paprstka (oba ČR) 8.
Ženy: 1. Neffová (Švýc.) 1:28:15, 2. Pendrelová (Kan.) -34, 3. Ferrandová-Prévotová (Fr.) -1:09, 4. Battyová (Kan.) -1:56, 5. Dahleová-Flesjaaová (Nor.) -2:22, 6. Davisonová (USA) -3:05, 7. Nash -3:18, ...19. Štěpánová (obě ČR) -9:56.
Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Neffová 900, 2. Dahleová-Flesjaaová 790, 3. Pendrelová 670, ...28. Štěpánová 185, 37. Nash 120, 60. Škarnitzlová 45, 65. Huříková 40, 77. Šulcová 21, 90. Veselá (všechny ČR) 8.
Muži do 23 let: 1. Carod (Fr.) 1:15:18, 2. Grotts (USA) -26, 3. Koretzky (Fr.) -1:00, ...7. Vastl -3:28, 19. Stošek (oba ČR) -8:10.
Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Rodriguez (Šp.) 250, ...14. Vastl 60, 29. Stošek 13.
Plavání
KAZAŇ (Rus.) - Mistrovství světa v plaveckých sportech
Bazénové plavání
Finále:
Muži: 400 m v. zp.: 1. Sun Jang (Čína) 3:42,58, 2. Guy (Brit.) 3:43,75, 3. Cochrane (Kan.) 3:44,59, 4. Jaeger (USA) 3:44,81, 5. Bernek (Maď.) 3:46,29, 6. Wojdak (Pol.) 3:46,81, ...v rozplavbách 43. Micka (ČR) 3:53,79.
4x100 m v. zp.: 1. Francie (Metella, Manaudou, Gilot, Stravius) 3:10,74, 2. Rusko (Grečin, Lobincev, Morozov, Suchorukov) 3:11,19, 3. Itálie (Dotto, Orsi, Santucci, Magnini) 3:12,53, 4. Brazílie 3:13,22, 5. Polsko 3:14,12, 6. Japonsko 3:15,04.
Ženy:
400 m v. zp.: 1. Ledecká (USA) 3:59,13, 2. Van Rouwendaalová (Niz.) 4:03,02, 3. Ashwoodová (Austr.) 4:03,34, 4. Carlinová (Brit.) 4:03,74, 5. Boyleová (N. Zél.) 4:04,38, 6. Costaová (Šp.) 4:06,50, ...v rozplavbách 30. Elhenická (ČR) 4:18,57.
4x100 m v. zp.: 1. Austrálie (Seebohmová, McKeonová, B. Campbellová, C. Campbellová) 3:31,48, 2. Nizozemsko (Kromowidjojová, Van Der Meerová, Steenbergenová, Heemskerková) 3:33,67, 3. USA (Franklinová, Geerová, Nealová, Manuelová) 3:34,61, 4. Švédsko 3:35,71, 5. Kanada 3:36,44, 6. Itálie 3:37,16.
Semifinále:
Ženy:
100 m mot.: 1. Sjöströmová (Švéd.) 55,74 - světový rekord.
200 m pol. záv.: 1. Hosszúová (Maď.) 2:06,84 - evropský rekord, ...12. Závadová (ČR) 2:11,97 - český rekord.
Skoky do vody:
Muži - 10 m věž: 1. Čchiou Po (Čína) 587,00, 2. Boudia (USA) 560,20, 3. Daley (Brit.) 537,95.
3 m prkno synchro mix: 1. Wang Chan, Jang Chao (Čína) 339,90, 2. Abelová, Imbeau-Dulac (Kan.) 317,01, 3. Cagnottová, Verzotto (It.) 315,30.
Baseball
Extraliga
Draci Brno - Kotlářka Praha 8:4
Hroši Brno - Arrows Ostrava 5:4
Tempo Praha - Eagles Praha 14:4
Technika Brno - Skokani Olomouc 29:0
Dostihy
KARLOVY VARY - rovinový mítink
Cena města Karlovy Vary - Memoriál J. Dolejšího, rovinový dostih (2 000 m, tříletí a starší koně): 1. Lysyan (ž. Murzabajev, tr. Blažková, stáj Joly), 2. Hidden Flame, 3. Sulman. Výrok: tuhý boj krátká hlava - krk - 2. Čas: 2:04,16.
Další dostihy:
I. Cherries (Andrésová) - True Dream - Sheika Zuza
II. Khalidor (am. Luková) - Gloryland - Loop Love
IV. Tropical Bond (ž. Foret) - Atestace - Annaqua
V. Kobi (ž. Chaloupka) - Majestic Power - Wicker Stone
VI. Dang Gia (ž. Rája) - Peerless Squeak - Thailand
VII. Bazalka (Kocman) - Mister Westminster - Terebesz
Golf
MADEIRA (Portug.) - turnaj European Tour
(par 72): 1. Kakko (Fin.) 264 (66+71+64+63), 2. Henry 267 (66+70+65+66), 3. McArthur (oba Skot.) 270 (68+70+69+63), 4. Widegren 272 (67+66+67+72), Söderberg (oba Švéd.) 272 (67+74+66+65), 6. Murray (Angl.) 273 (70+68+68+67)
TURNBERRY (VB) - Finále British Open, turnaje žen kategorie major
(par 72): 1. Pak In-pe 276 (69+73+69+65), 2. Ko Čin-jong 279 (68+71+69+71), 3. Rjo So-jon (všechny Korea) 280 (67+72+73+68) a Koová (N. Zél.) 280 (66+73+72+69), 5. Pettersenová (Nor.) 281 (68+69+72+72), 6. Luová (Tchaj-wan) 282 (68+71+69+74).
Kanoistika
RAČICE - Mistrovství ČR v rychlostní kanoistice
500 m:
Muži:
K1: 1. Šlouf (Dukla Praha) 1:45,636.
Ženy:
K4: 1. Havlová, Kožíšková, Mlezivová, Šebestová (Sezemice/Dukla Praha) 1:39,516.
200 m:
Muži:
K2: 1. Šváb, Slepica (USK Praha) 33,206.
C1: 1. Palma (Dukla Praha) 40,451.
C2: 1. Drahokoupil, Jirásek (USK Praha/Dukla Praha) 38,461.
Ženy:
K1: 1. Fasnerová (Olomouc) 41,811.
K2: 1. Havlová, Šebestová (Sezemice/Dukla Praha) 40,906.
C1: 1. Ježová (Dukla Praha) 55,301.
C2: 1. Ježová, Součková (Dukla Praha/KVS Praha) 55,656.
Triatlon
TÁBOR - Mistrovství ČR ve sprint triatlonu
(750 m plavání - 20 km cyklistika - 5 km běh)
Muži: 1. Čelůstka (BKP) 58:47, 2. Kalus (Ekol Team) -16, 3. Linduška (J. Hradec) -53.
Ženy: 1. Frintová (Ekol Team) 1:03:50, 2. Abrosiovová (Rus.) -33, 3. Kuříková (Jablonec) -48, ...5. Hlaváčová (ŠuTri) -5:38.
RIO DE JANEIRO - závod olympijské kvalifikace
Muži: 1. Gómez (Šp.) 1:48:26, 2. Luis (Fr.) -14, 3. Murray (JAR) -35, ...56. Švarc (ČR) -7:13.
Ženy: 1. Jorgensenová (USA) 1:58:46, 2. Stanfordová -19, 3. Hollandová (obě Brit.) -41.