Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Výsledky ze Sydney

25 2000
finále, 100 m: 1. Greene (USA) 9,87, 2. Boldon (Trin.) 9,99, 3. Thompson (Barb.) 10,04. Výška: 1. Kljugin (Rus.) 235, 2. Sotomayor (Kuba) 232, 3. Hammad (Alž.) 232. Oštěp: 1. Železný 90,17 - olympijský rekord, 2. Backley (Brit.) 89,85, 3. Makarov (Rus.) 88,67. Kladivo: 1. Ziolkowski (Pol.) 80,02, 2. Vizzoni (It.) 79,64, 3. Astapkovič (Běl.) 79,17... 8. Maška 77,32, 18. Sedláček 75,33. Rozběhy, 800 m: Oravec 1:47,66 vyřazen, 400 m př.: Mužík 50,11 postoupil. Kvalifikace, disk: Malina 60,83 vyřazen. Ženy, 100 m: 1. Jonesová (USA) 10,75, 2. Thanouová (Řec.) 11,12, 3. Lawrenceová (Jam.) 11,18. Maraton: 1. Takahašiová (Jap.) 2:23:14, 2. Simonová (Rum.) 2:23:22, 3. Chepchumbaová (Keňa) 2:24:45. Trojskok: 1. Marinovová (Bul.) 15,20, 2. Lebeděvová (Rus.) 15,00, 3. Govorovová (Ukr.) 14,96... 12. Kašpárková bez platného pokusu. Sedmiboj: 1. Lewisová (Brit.) 6584 (100 m př. 13,23 - výška 175 - koule 15,55 - 200 m 23,34 - dálka 648 - oštěp 50,19 - 800 m 2:16,83), 2. Prochorovová (Rus.) 6531, 3. Sazanovičová (Běl.) 6527. Semifinále, 800 m: Fuchsová 1:58,82 postoupila, 400 m: Burianová 51,15 vyřazena. Meziběhy, 400 m: Burianová 50,85 postoupila, Benešová 52,70 vyřazena. Kvalifikace, tyč: Bártová 430 postoupila, Hamáčková 400 vyřazena.

* Badminton Muži - dvouhra, finále: Ťi Sin-pcheng (7-Čína) Hendrawan (2-Indon.) 2:0 (4, 13). O 3. místo: Sia Süan-ce (4-Čína) - Gade (3-Dán.) 2:0 (13, 5). Ženy - čtyřhra, finále: Ke Fej, Ku Ťün (1-Čína) - Chuang Nan-jen, Jang Wej (2-Čína) 2:0 (5, 5) O 3. místo: Kao Ling, Čchin I-jüan (6-Čína) - Chung Jae Hee, Ra Kyung-Min (3-Kor. rep.) 2:0 (10, 4).

* Baseball Kuba - USA 6:1, Itálie - Austrálie 8:7 v 12. směně, JAR - Nizozemsko 3:2 v 10. směně, Korejská rep. - Japonsko 7:6 v 10. směně, Nizozemsko - Itálie 3:2, Korejská rep. - JAR 13:3 v 8. směně, Kuba - Japonsko 6:2, USA - Austrálie 12:1. Semifinálové dvojice: USA - Korejská rep., Kuba - Japonsko.

* Basketbal Muži, skupina A: Litva - Čína 82:66, USA - Nový Zéland 102:56, Itálie - Francie 67:57. Skupina B: Jugoslávie - Španělsko 78:65, Rusko - Kanada 77:59, Austrálie - Angola 86:75. Ženy, skupina A: Slovensko - Senegal 68:32, Austrálie - Francie 69:62, Kanada - Brazílie 61:60. Skupina B: Rusko - Nový Zéland 92:54, Korejská rep. - Kuba 69:56, USA - Polsko 76:57.

* Box Do 81 kg, 2. kolo: Kraj - Anderson (USA) 13:12.

* Cyklistika Muži - horská kola: 1. Martinez (Fr.) 2:09:02, 2. Meirhaeghe (Bel.) -1:03, 3. Sauser (Švýc.) -2:18... 29. Kořínek -12:06. Ženy - horská kola: 1. Pezzová (It.) 1:49:24,38, 2. Blatterová (Švýc.) -27,04, 3. Fullanaová (Šp.) -33,01.

* Fotbal Muži, čtvrtfinále: Španělsko - Itálie 1:0, Chile - Nigérie 4:1, Kamerun - Brazílie 2:1 po prodl., USA - Japonsko 2:2, na penalty 5:4. Ženy, semifinále: Norsko - Německo 1:0, USA - Brazílie 1:0.

* Házená Muži, skupina A: Korejská rep. - Kuba 35:28, Egypt - Německo 22:21, Rusko - Jugoslávie 27:25. Skupina B: Slovinsko - Tunisko 22:20, Francie - Austrálie 28:16, Švédsko - Španělsko 28:27. Ženy, skupina A: Francie - Angola 29:27, Rumunsko - Maďarsko 21:21. Skupina B: Norsko - Brazílie 30:16, Rakousko - Austrálie 39:10.

* Jachtink Muži, Tornado: 1. Hagara, Steinacher (Rak.) 16,00, 2. Bundock, Forbes (Austr.) 25,00, 3. Gaebler, Schwall (Něm.) 38,00. Mistral: 1. Sieber (Rak.) 38,00, 2. Espinola (Arg.) 43,00, 3. McIntosh (N. Zél.) 48,00. Finn (po dvou jízdách): 1. Percy (Brit.) 3,00... 16. Maier 27,00. Ženy, Mistral: 1. Sensiniová (It.) 15,00, 2. Luxová (Něm.) 15,00, 3. Kendallová (N. Zél.) 19,00. Evropa (po šesti jízdách): 1. Robertsonová (Brit.) 15,00... 10. Šmídová 48,00.

* Plavání Muži, 1500 m v. zp.: 1. Hackett 14:48,33, 2. Perkins (oba Austr.) 14:53,59, 3. Thompson (USA) 14:56,81... 25. Burda 15:33,25. 4x100 m pol.: 1. USA (Krayzelburg, Moses, Crocker, Hall) 3:33,73 - světový rekord, 2. Austrálie 3:35,27, 3. Německo 3:35,88. Ženy, 50 m v. zp.: 1. De Brujinová (Niz.) 24,32, 2. Alshammarová (Švéd.) 24,51, 3. Torresová (USA) 24,63. 4x100 m pol.: 1. USA (Bedfordová, Quannová, Thompsonová, Torresová) 3:58,30 - světový rekord, 2. Austrálie 4:01,59, 3. Japonsko 4:04,16.

* Plážový volejbal Muži, čtvrtfinále: Blanton, Fonoimoana - Heidger, Wong (všichni USA) 15:3, Maia, Brenha (Port.) - M. Laciga, P. Laciga (Švýc.) 15:11, Zé Marco, Ricardo (Braz.) - Child, Heese (Kan.) 15:13, Ahmann, Hager (Něm.) - Bosma, Diez (Šp.) 16:14. Semifinále: Blanton, Fonoimoana - Maia, Brenha 15:12, Zé Marco, Ricardo - Ahmann, Hager 15:5. Ženy, čtvrtfinále: Takahašiová, Saikiová (Jap.) - Johnsonová-Jordanová, Davisová (USA) 15:9, Beharová, Shelda (Braz.) - Gooleyová, Manserová (Austr.) 15:7, Cooková, Pottharstová (Austr.) - Bruschiniová, Solazziová (It.) 15:11, Samuelová, Piresová (Braz.) - McPeaková, Mayová (USA) 16:14. Semifinále: Beharová, Shelda - Takahašiová, Saikiová 15:10, Cooková, Pottharstová - Samuelová, Piresová 15:6.

* Pozemní hokej Muži, skupina A: Malajsie - Pákistán 2:2, Německo - Nizozemsko 2:2, Británie - Kanada 1:1. Skupina B: Indie - Španělsko 3:2, Austrálie - Argentina 2:1, Korejská rep. - Polsko 3:2. Ženy, finálová skupina: Španělsko - Čína 0:0, Argentina - Nizozemsko 3:1, Austrálie - Nový Zéland 3:0.

* Skoky do vody Muži, synchronní skoky z věže: 1. Lukašin, Sautin (Rus.) 365,04, 2. Liang Tchien, Ťia Chu (Čína) 358,74, 3. Hempel, Meyer (Něm.) 338,88. Ženy, synchronní skoky z třímetrového prkna: 1. Iljinová, Pachalinová (Rus.) 332,64, 2. Fu Ming-sia, Kuo Ťing-ťing (Čína) 321,60, 3. Sorokinová, Župinová (Ukr.) 290,34. Věž: 1. Wilkinsonová (USA) 543,75, 2. Li Na (Čína) 542,01, 3. Montminyová (Kan.) 540,15.

* Softball Austrálie - Kuba 8:1, Čína - Kanada 1:0, Japonsko - Nový Zéland 2:1, USA - Itálie 6:0. RozřaĎovací zápasy: Austrálie - Japonsko, USA - Čína.

* Sportovní gymnastika Muži, prostná: 1. Vihrovs (Lot.) 9,812, 2. Němov (Rus.) 9,800, 3. Jovčev (Bul.) 9,787. Kůň našíř: 1. Urzica (Rum.) 9,862, 2. Poujade (Fr.) 9,825, 3. Němov (Rus.) 9,800. Kruhy: 1. Csollany (Maď.) 9,850, 2. Tambakos (Řec.) 9,762. 3. Jovčev (Bul.) 9,737. Ženy, přeskok: 1. Zamolodčikovová (Rus.) 9,731, 2. Raducanová (Rum.) 9,693, 3. Lobazňjuková (Rus.) 9,674. Bradla: 1. Chorkinová (Rus.) 9,862, 2. Ling Ťie 9,837, 3. Jang Jün (obě Čína) 9,787.

* Stolní tenis Muži - čtyřhra, finále: Wang Li-čchin, Jen Sen - Kchung Ling-chuej, Liou Kuoliang (všichni Čína) 3:1 (20, -17, 19, 18). O 3. místo: Chila, Gatien (Fr.) - Lee Chul-seung, Yoo Seungmin (Kor. rep.) 3:1 (20, -21, 19, 10). Dvouhra, čtvrtfinále: Persson (7-Švéd.) - Liou Kuo-čeng (10-Čína) 3:1, Kchung Ling-chuej (1-Čína) - Schlager (6-Rak.) 3:2, Liou Kuo-liang (3-Čína) - Rosskopf (12-Něm.) 3:0, Waldner (5-Švéd.) - Samsonov (2-Běl.) 3:2. Semifinále: Kchung Ling-chuej - Persson 3:1, Waldner - Liou Kuo-liang 3:0. Ženy - dvouhra, semifinále: Wang Nan (1-Čína) - Ťing Čchen (3-Tchaj.) 3:1, Li Ťü (2-Čína) - Jun Hong Jing (Sing.) 3:1. Finále: Wang Nan - Li Ťü 3:2 (12, -12, -19, 17, 18). O 3. místo: Ťing Čchen - Jun Hong Jing 3:1 (-18, 14, 15, 10).

* Střelba Muži, libovolná malorážka na 3x40 ran: 1. Debevec (Slovin.) 1275,1, 2. Hirvi (Fin.) 1270,5, 3. Stenvaag (Nor.) 1268,6... 15. Bečvář a Novák 1161. Skeet: 1. Milčev (Ukr.) 150, 2. Málek 148, 3. Graves (USA) 147... 32. Bechyňský 118.

* Synchronizované plavání Duet po technickém programu: 1. Brusnikinová, Kiseljevová (Rus.) 34,580... 14. Bernardová, Rybářová 31,033.

* Šerm Muži - šavle, družstva, finále: Rusko (Šarikov, Djačenko, Frosin, Pozdňakov) - Francie 45:32. O 3. místo: Německo - Rumunsko 45:27. Ženy - fleret, družstva, finále: Itálie (Vezzaliová, Trilliniová, Bianchediová) - Polsko 45:42. O 3. místo: Německo - USA 45:42.

* Tenis Muži - čtyřhra, 2. kolo: Corretja, A. Costa (Šp.) - Novák, Rikl (3) 6:7 (6:8), 7:5, 6:4. Ženy - dvouhra, čtvrtfinále: Selešová (USA) - Van Roostová (Belg.) 6:0, 6:2, V. Williamsová - Sanchezová-Vicariová 3:6, 6:2, 6:4, Dementěvová - Schettová 2:6, 6:2, 6:1, Dokičová - Coetzerová 6:1, 1:6, 6:1.

* Trampolína Muži: 1. Moskalenko (Rus.) 41,7, 2. Wallace (Austr.) 39,3, 3. Turgeon (Kan.) 39,1.

* Veslování Muži, skif: 1. Waddell (N. Zél.) 6:48,90, 2. Müller (Švýc.) 6:50,55, 3. Hacker (Něm.) 6:50,83... Chalupa vyřazen v semifinále. Dvojskif: 1. Špik, Čop (Slovin.) 6:16,63, 2. Tufte, Bekken (Nor.) 6:17,98, 3. Calabrese, Sartori (It.) 6:20,49. Dvojka bez korm.: 1. Andrieux, Rolland (Fr.) 6:32,97, 2. Murphy, Bea (USA) 6:33,80, 3. Long, Tomkins (Austr.) 6:34,26. Čtyřka bez korm.: 1. Británie (Cracknell, Redgrave, Foster, Pinsent) 5:56,24, 2. Itálie 5:56,62, 3. Austrálie 5:57,61. Dvojskif lehkých vah: 1. Kucharski, Sycz (Pol.) 6:21,75, 2. Luini, Pettinari (It.) 6:23,47, 3. Touron, Chapelle (Fr.) 6:24,85. Čtyřka bez korm. lehkých vah: 1. Francie (Porchier, Bette, Hocde, Dorfman) 6:01,68, 2. Austrálie 6:02,09, 3. Dánsko 6:03,51. Párová čtyřka: 1. Itálie (Abbagnale, Sartori, Galtarossa, Raineri) 5:45,56, 2. Nizozemsko 5:47,91, 3. Německo 5:48,64. Osma: 1. Británie (Lindsay, Davis, Dennis, Attrill, Grubor, West, Scarlett, Trapmore, korm. Douglas) 5:33,08, 2. Austrálie 5:33,88, 3. Chorvatsko 5:34,85. Ženy, skif: 1. Karstenová (Běl.) 7:28,14, 2. Nejkovová (Bul.) 7:28,15, 3. Rutschowová-Stomporowská (Něm.) 7:28,99. Dvojskif: 1. Thiemeová, Boronová (Něm.) 6:55,44, 2. Van Dishoecková, Van Nesová (Niz.) 7:00,36, 3. Sakickieneová, Poplavská (Lit.) 7:01,71. Dvojka bez korm.: 1. Damianová, Ignatová (Rum.) 7:11,00, 2. Taylorová, Slatterová (Austr.) 7:12,56, 3. Ryanová, Kraftová (USA) 7:13,00. Dvojskif lehkých vah: 1. Burcicová, Alupeiová (Rum.) 7:02,64, 2. Viehoffová, Blasbergová (Něm.) 7:02,95, 3. Collinsová, Garnerová (USA) 7:06,37. Párová čtyřka: 1. Německo (M. Kowalská, Eversová, Lutzeová, K. Kowalská) 6:19,58, 2. Británie 6:21,64, 3. Rusko 6:21,65. Osma: 1. Rumunsko (Damianová, Susanuová, Olteanuová, Cochelaová, Dumitracheová, Lipaová, Gafencuová, Ignatová, korm. Georgescuová) 6:06,44, 2. Nizozemsko 6:09,39, 3. Kanada 6:11,58.

* Vodní pólo Muži, skupina A: Itálie - Slovensko 11:8, Španělsko - Kazachstán 8:7, Rusko - Austrálie 6:4, Rusko - Itálie 7:7, Španělsko - Slovensko 7:6, Austrálie - Kazachstán 11:11. Skupina B: Maďarsko - Řecko 7:4, Jugoslávie - Nizozemsko 9:1, Chorvatsko - USA 10:7, Maďarsko - Nizozemsko 16:8, Jugoslávie - USA 8:5, Chorvatsko - Řecko 9:5. Ženy, finále: Austrálie - USA 4:3, o 3. místo: Rusko - Nizozemsko 4:3.

* Volejbal Muži, skupina A: Nizozemsko - Egypt 3:1, Kuba - Austrálie 3:0, Brazílie - Španělsko 3:1. Skupina B: Jugoslávie - Argentina 3:1, Itálie - Rusko 3:1, Korejská rep. - USA 3:2. Ženy, skupina A: Chorvatsko - Keňa 3:1, Brazílie - USA 3:1, Čína - Austrálie 3:0. Skupina B: Německo - Itálie 3:1, Kuba - Peru 3:1, Rusko - Korejská rep. 3:0.

* Vzpírání Muži, do 85 kg: 1. Dimas (Řecko) 390 (175 + 215), 2. Huster (Něm.) 390 (177,5 + 212,5), 3. Ašanidze (Gruz.) 390 (180 + 210). Do 94 kg: 1. Kakiasvilis (Řec.) 405 (185 + 220), 2. Kolecki (Pol.) 405 (182,5 + 222,5), 3. Petrov (Rus.) 402,5 (180 + 222,5).

* Zápas řeckořímský Do 54 kg: Wang Chuej (Čína) - Švehla 8:3, Rangraz (Írán) - Švehla 8:2. Do 97 kg: Lowney (USA) - Švec 2:0, Koguašvili (Rus.) - Švec 3:2.

MEDAILE

1. USA 21 12 19
2. Čína 18 14 12
3. Francie 12 12 6
4. Rusko 12 11 16
5. Itálie 11 6 11
6. Austrálie 10 19 11
7. Rumunsko 9 4 4
8. Nizozemsko 7 5 3
9. Německo 5 8 15
10. Británie 5 7 3
11. Japonsko 5 4 4
12. Korejská rep. 4 5 7
13. Polsko 4 4 0
14. Bulharsko 4 2 2
15. Ukrajina 3 6 5
20. Česko 2 1 3






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze