Vydařená odveta

25 2000
Ve druhém utkání se házenkáři zlepšili a po páteční prohře o čtyři branky v Povážské Bystrici oplatili Slovákům porážku výsledkem 28:19. Týmu vyšel začátek a rychle vedl o čtyři góly. V brance soupeře nahradil strůjce vítězství z prvního souboje Štochla druhý gólman Hačko, ale tomu se zdaleka tolik nedařilo. Svěřenci trenéra Vladimíra Habera hráli zodpovědně v obraně, za níž spolehlivě chytal Slabý, a v útoku dokázali proměňovat vypracované šance. Ve 23. minutě vedli už 12:3. Teprve v závěru poločasu slovenští házenkáři alespoň trochu zkorigovali výsledek. Po změně stran byla hra vyrovnaná. Ve vítězném družstvu se střelecky dařilo Mrázovi, autorovi osmi branek, a hru výborně dirigoval Šuma, který své spoluhráče skvěle uvolňoval.

Česko - Slovensko 28:19 (16:8). Sestava a branky: Slabý, Baďura - Nocar 4, Jícha, Kotrč 3, Šetlík 1, Hladký, Zemánek 4, Čurda 2, Šuma 3, Mráz 8, Juříček 3/1.