Volejbalistky hladkým vítězstvím potvrdily postup na mistrovství Evropy

České volejbalistky si příští rok zahrají na mistrovství Evropy. | foto: Sokol JanČTK

30 2010
České volejbalové reprezentantky porazily v posledním zápase kvalifikační skupiny mistrovství Evropy Rakušanky 3:0 a navázaly tak na dobrou formu z posledních utkání. Turnajem ve francouzském Adge dokázaly projít bez jediné porážky, stejně jako předchozími zápasy na domácí půdě v Karlových Varech.

V šesti kvalifikačních utkáních ztratily české reprezentantky jen pět setů a postup na mistrovství Evropy, které se bude konat příští rok v Srbsku a Itálii, si s předstihem zajistily už v sobotu.

Zápas s Rakouskem trval pouze 55 minut. O jednoznačném průběhu utkání vypovídá poslední set, který český tým vyhrál 25:7. Rakušanky uhrály v šesti zápasech pouze jednu sadu.

České hráčky plnily od úvodních míčů roli favoritek a stačil jim k tomu
průměrný výkon.

"Měli jsme hru po celé utkání pod kontrolou. Soupeřky stačily pouze ve druhém setu, v jehož úvodu jsme častěji chybovaly. V posledním setu jsme už Rakousko k ničemu nepustily. Tentokrát nás soupeřky příliš neprověřily," doplnil trenér Jiří Šiller.