"Jsme schopni hrát parádní úseky setů, ale chybí nám dotáhnout to do konce," litoval kouč.
Ambice českých volejbalistek proto nejsou nijak přehnané. "Žádné velké výsledky za námi nejsou, hlavně chceme předvést kvalitní hru a prohrát hlavně po boji a s nějakým získaným setem, jen ne se sklopenýma ušima," přál si trenér.
"Postup do osmičky by pro nás byl zadostiučiněním a mým tajným snem," dodal Mitáč.
Cesta ze skupiny, v níž jsou hlavními favoritkami mistryně světa z Itálie a hodně silné bude i Nizozemsko, by mohla vést přes Polsko, možná Bulharsko či Ukrajinu. "Uvidíme, jak se bude šampionát vyvíjet. Bulharky a Polky, když nemají o co hrát, tak brzy skládají zbraně," tuší Mitáč.
Ze současného výběru by se měl nejvíce opírat o dvojici z francouzského Cannes: nahrávačku Andreu Sieglovou a blokařku Kateřinu Buckovou, a také o smečařku Janu Havlovou, která řecké angažmá mění za italské a v tamní nejvyšší soutěži bude hájit barvy nováčka z Pesara. V nominaci je ještě dalších pět legionářek, jen čtyři reprezentantky působí v extralize.
Na předchozím mistrovství Evropy před dvěma lety v Bulharsku český tým nepostoupil ze skupiny, na motivaci tentokrát všem přidává možný postup do olympijské kvalifikace.
Stejně jako na ME mužů v Německu se do lednového turnaje v Ázerbájdžánu dostane určitě šest týmů, první trojice bude mít rovněž automaticky jistotu účasti na ME 2005 v Chorvatsku.
Druhá skupina se odehraje v Ankaře a los v ní svedl dohromady domácí Turecko, obhájkyně titulu z Ruska, Slovensko, Německo, Rumunsko a tým Srbska a Černé Hory.
První dva týmy ze skupiny budou hrát o medaile, další dva o páté až osmé místo. Šampionát vyvrcholí 28. září.
Nominace ČR
Nahrávačky: Andrea Sieglová (Cannes/Fr., 27 let, 174 cm), Jana Šimánková (KP Brno, 23, 179), smečařky: Jana Havlová (Pesaro/It., 25, 180), Helena Horká (Köniz/Švýc., 22, 192), Petra Chalcarzová (KP Brno, 20, 179), Martina Novotná (Olymp Praha, 24, 191).
Blokařky: Kateřina Bucková (Cannes/Fr., 25, 190), Jana Kalčíková (Olymp Praha, 23, 192), Milada Spalová (Mylhúzy/Fr., 24, 189).
Univerzálky: Tereza Matuszková (Riom/Fr., 21, 191), Renata Paříková (Biel-Bienne/Švýc., 25, 187).
Libero: Miloslava Bublová (Suhl/Něm., 25, 174).
Program ME
(začátky zápasů jsou v našem čase)
Sobota 20. září
1. skupina (Ankara): 13:00 Německo - Slovensko, 15:30 SČH - Rusko, 18:00 Rumunsko - Turecko.
2. skupina (Antalya): 13:00 Polsko - Nizozemsko, 15:30 Ukrajina - Bulharsko, 18:00 Itálie - ČR.
Neděle 21. září
1. skupina (Ankara): 13:00 Slovensko - Rusko 15:30, Německo - Rumunsko, 18:00 Turecko - SČH.
2. skupina (Antalya): 13:00 Ukrajina - Polsko, 15:30 Bulharsko - ČR, 18:00 Nizozemsko - Itálie.
Pondělí 22. září
1. skupina (Ankara): 13:00 Rumunsko - Slovensko, 15:30 SČH - Německo, 18:00 Rusko - Turecko.
2. skupina (Antalya): 13:00 Polsko - Bulharsko, 15:30 ČR - Nizozemsko, 18:00 Itálie - Ukrajina.
Úterý 23. září
volný den.
Středa 24. září
1. skupina (Ankara): 13:00 Rumunsko - SČH, 15:30 Německo - Rusko, 18:00 SR - Turecko.
2. skupina (Antalya): 13:00 Bulharsko - Nizozemsko, 15:30 Ukrajina - ČR, 18:00 Polsko - Itálie.
Čtvrtek 25. září
1. skupina (Ankara): 13:00 Rusko - Rumunsko, 15:30 SČH - Slovensko, 18:00 Turecko - Německo.
2. skupina (Antalya): 13:00 Nizozemsko - Ukrajina, 15:30 Itálie - Bulharsko, 18:00 ČR - Polsko.
Pátek 26. září
volný den.
Sobota 27. září (Ankara)
10:30 a 13:00 o 5.-8. místo
15:30 a 18:00 semifinále
Neděle 28. září (Ankara)
10:30 o 7. místo
13:00 o 5. místo
15:30 o 3. místo
18:00 finále