Volejbalistkám začíná sezona. Šternberk na úvod uspěl

Momentka ze zápasu Olomouc - Frýdek-Místek | foto: Jiří Seidl, MF DNES

15 2015
Pěkně zostra začal nový ročník extraligy volejbalistek. V předehrávce jeho 11. kola se v Mikulově pod hlavičkou VK SG Brno utkala česká juniorská reprezentace s týmem Sokola Šternberk, který v pětisetové bitvě slavil výhru 3:2.

Ve čtvrtek vstoupí do sezony i další kluby z Olomouckého kraje včetně mistrovského Prostějova na palubovce Ostravy (18.00). Olomouc hraje na půdě KP Brno a Přerov zavítá do Prahy na Olymp.

Šternberk premiéru zvládl. Úvodní set sezony byl vyrovnaný a až v samotné koncovce jej nad mladými reprezentantkami připravujícími se na mistrovství Evropy své věkové kategorie urval hostující Sokol.

Vzápětí ale soupeř Šternberanky zatlačil servisem a měl navrch i v útočné činnosti, což se hostům nepodařilo zastavit i přes různé hráčské výměny ani v třetím setu. Od čtvrtého dějství však Hanačky pozměnily způsob hry a nastartovaly k protiútoku. Navíc se z jejich strany zlepšilo i podání a hra v poli.

„Přestože bych jako trenér našel dost hluchých míst, tým jako celek šlapal a od druhého setu se plnily taktické pokyny. Z výkonu jednotlivkyň pak nejstabilněji působila Martina Šenková,“ chválil kouč Šternberka Martin Hroch.

Se stejným týmem se Sokol utká také v sobotu doma.