Volejbalisté Ústí nad Labem v derby hladce zdolali Liberec

České Budějovice - Ústí | foto: Slavomír KubešMF DNES

18 2010
Volejbalisté Ústí nad Labem si vylepšili pozici v boji o postup do play off extraligy. V severočeském derby porazili třetí tým tabulky Duklu Liberec hladce 3:0 a sami si polepšili na osmé místo.

"Dneska jsme působili trochu vlažně, bylo to studené, bez koncentrace. To mě hodně mrzí, budeme si o tom muset s klukama promluvit," řekl České televizi trenér Dukly Michal Nekola.

Ústí od úvodního míče vedlo, kvalitním servisem a lepším útokem v prvním setu zaznamenalo dvě čtyřbodové šňůry. Domácí proměnili druhý setbol po zkaženém servisu libereckého Nesvačila.

V úvodu druhého dějství ztratilo Ústí náskok 6:3, Dukla poprvé v zápase vedla 8:7. Pak se skóre přelévalo, ale Habrovo eso na 20:18 odstartovalo další ústeckou šňůru. Liberečtí odvrátili tři setboly, ale set potom vlastní chybou ztratili.

V třetím setu za stavu 10:6 zaznamenal nejlepší hráč zápasu Habr čtyři esa po sobě a zvýšil na 14:6. Domácí pak proměnili druhý mečbol a oplatili soupeři třísetovou listopadovou porážku z Liberce.

Ústecký trenér Miroslav Přikryl pochválil zejména výkon Habra a Smrčiny na bloku. "K těm se bojovným a koncentrovaným výkonem přidali i spoluhráči," dodal.

Nekola prohlásil, že Dukla selhala hlavně v útoku a na podání. "Ústí nás předčilo ve všech herních činnostech a vyšlo mu téměř všechno, na co jeho hráči sáhli," poznamenal liberecký kouč.