Volejbalisté Liberce vystřídali v čele extraligy České Budějovice

Jan Jeslínek v dresu Dukly Liberec | foto: Ota BartovskýMF DNES

18 2010
Extraliga volejbalistů má nové vládce. Jsou jimi hráči Dukly Liberec, kteří ve 28. kole doma snadno zdolali Benátky nad Jizerou 3:0. Naopak České Budějovice uhrály v Kladně jen jeden set a klesly za svého soupeře až na třetí místo.

V Liberci bylo jednoznačnou záležitostí především úvodní dějství, které favorizovaní domácí volejbalisté vyhráli zřídka vídaným rozdílem 25:12. Od druhé sady Dukla trochu polevila v koncentraci, ale na Benátky to tentokrát stačilo.

Zbylé dva sety získal severočeský favorit poměrem 25:21 a 25:20 a posunul se do čela tabulky. "Jsem rád, že jsme to zvládli na 3:0. Všichni kluci, kteří nastoupili, nám pomohli a my jsme ušetřili pár sil do dalšího
náročného programu," řekl liberecký kouč Michal Nekola.

V Kladně se domácí od druhého setu zbavili nepřesností a převzali taktovku. "Tragický vstup do utkání nás spíše nabudil a od druhého setu jsme byli jednoznačně lepší," konstatoval po vítězství 3:1 nad mistrem trenér Kladna Jindřich Licek.

Nečekaně vyrovnané utkání se hrálo v Ostravě. Hostující Zlín po dvou
prohraných setech zabral a srovnal skóre, v rozhodujícím tie-breaku však
měli opět jasně navrch domácí hráči. "V pátém setu jsme neudrželi kvalitu
na servisu," podotkl zlínský trenér Roman Macek. Pět setů se hrálo také v Brně a v Praze, v obou případech uspěli hosté.