Volejbalisté Liberce v duelu o druhé místo přetlačili Ostravu

Smečuje liberecký Filip Nesvačil. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

21 2010
Volejbalisté Liberce vyhráli v 21. kole extraligy pětisetovou bitvu o druhé místo s Ostravou. Hosté přitom vedli už 2:0 na sety, ale nakonec zápas i druhou příčku v tabulce po 126 minutách hry ztratili.

Domácí hráli bez prvního nahrávače Nováka a po hladce ztracených dvou setech by na ně nikdo nevsadil. Od třetí sady ale začalo liberecké zmrtvýchvstání, domácí zápas dotáhli do tie-breaku a v něm triumfovali nejtěsnějším rozdílem 17:15.

Hosté přitom dokázali odvrátit první dva mečboly a sami pak jednou byli jeden míč od výhry. Ani jim se ale proměnit mečbol nepodařilo a domácí už třetí pokus nezahodili.

Liberečtí ztrácejí stále bod na vedoucí Kladno, které odehrálo o zápas víc. V 21. kole Středočeši uhájili první místo výhrou 3:1 nad Havířem.

Výher se dočkaly oba nejslabší týmy soutěže a shodou okolností přitom neztratily ani set. Poslední Brno zvítězilo na palubovce pátého Zlína a připsalo si teprve čtvrté vítězství, pražská ČZU se před ním udržela o bod díky domácí výhře nad šestou Příbramí.