Volejbalisté Budějovic a Karlovarska v evropských pohárech prohráli

Blok v podání českobudějovických volejbalistů. | foto: Petr Lundák, MF DNES

2 2015
Volejbalisté Českých Budějovic nevyužili v prvním utkání 2. kola Poháru CEV dvousetový náskok a prohráli na palubovce německého soupeře Dürenu 2:3. Volejbalisté Karlovarska zase padli v úvodním utkání 1. kola Vyzývacího poháru s rumunským Galati 1:3. Domácí odvety čekají české týmy za dva týdny.

Jihostroji se povedly vstupy do obou úvodních setů a vyhrál je 25:23 a 25:18. „Hráli jsme velice dobře. Musím všechny hráče pochválit. Zatlačili jsme Düren v jeho domácí hale do úzkých,“ řekl trenér českých vicemistrů Jan Svoboda.

Pak ale zabrali i domácí a třetí set získali hladce 25:17, další sadu Jihostroj v závěru zdramatizoval čtyřmi body v řadě, ale prohrál ji 23:25 a tie-break už patřil jasně domácím (15:8).

„Soupeř byl v závěru prostě lepší. Zdá se možná, že jsme ztratili zápas, ale dva vyhrané sety jsou nesmírně cenné. Budou se nám v domácí odvetě hodit. O postup chceme určitě zabojovat,“ dodal Svoboda, jeho svěřenci pokusí odvrátit vyřazení za dva týdny.

Karlovarští, kteří do soutěže zamířili po vyřazení v Poháru CEV s Perugií, vyhráli první set 25:21, pak ale dovolili domácím skóre otočit. když druhou a třetí sadu ztratili o šest, respektive pět bodů. Ve čtvrté sice dokázali rumunskému celku 34 minut vzdorovat, ale nakonec ji ztratili v poměru 26:28.