Finále poháru si zahraje Prostějov, trofej může získat posedmé v řadě

Prostějovské volejbalistky Katie Carterová, Sonja Borovinšeková a Pavla Vincourová (zleva) slaví úspěšnou akci. | foto: ČTK

1 2014
Už šestkrát za sebou vyhrály Český pohár volejbalistky Prostějova. O sedmou trofej se stejně jako loni utkají s Olympem Praha. Rozhodlo o tom odvetné semifinálové utkání, v němž Prostějov v místním derby porazil Olomouc 3:1 (-21, 21, 19, 17). Po výhře 3:0 v Olomouci před dvěma týdny tak postoupil do finále.

Jen souhra šťastných okolností blízká zázraku by pomohla vysokoškolačkám v odvetě s Prostějovem k postupu do finále. Přesto tomu začátek nasvědčoval, Olomouc totiž vybojovala první set 25:21 a ve druhém vedla 17:13. Pak se ale domácí šampionky probraly a srovnaly na 1:1. V tu chvíli bylo o postupujícím rozhodnuto.

"Předvedli jsme dvě odlišné tváře. Dokud jsme měli odvahu, tak jsme byli domácím více než vyrovnaným soupeřem. Pak jsme se ale opět jako již několikrát začali bát a pomohli jsme protivníkovi na nohy," litoval trenér univerzity Jiří Teplý.

Jeho domácí protějšek mohl být spokojený se splněným cílem, méně už však z rozpačitého úvodu a ztráty sady.

"Zpočátku nám vůbec nefungovala defenziva a dělali jsme až příliš mnoho chyb. Pomohl nám příchod střídající Gambové, od poloviny druhého setu jsme obranu zlepšili a dostali soupeře pod tlak, takže zbytek utkání už jsme měli pod kontrolou," konstatoval Miroslav Čada.

Už v sobotu startuje extraligová nástavba, Prostějov má volný los, Olomouc se v 17 hodin představí ve Frýdku-Místku.