Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vojtíšek takový úspěch nečekal

2 2001
Most - Jediný Čech v evropském šampionátu tahačů třídy Race Truck František Vojtíšek v Mostě zabojoval a po včerejším vítězství v deštivém pohárovém závodě přidal v dnešním hlavním závodě třetí místo. V dnešní kvalifikační jízdě byl přitom až pátý a zůvodňoval to tím, že proti včerejšku se jelo na suchu, což jeho renaultu pro slabší výkon nesvědčí. Předvedl však brilantní start a i v závodě si nenechal nic líbit. Přidala se k tomu i špetka štěstí v podobě poruchy mercedesu Němce Lenze a radost byla na světě.
Podívejte se na fotogalerii
"S víkendem jsem náramně spokojený. Jednak kvůli výsledkům, ve které jsem ani nevěřil a aké kvůli divákům, kteří byli jako vždy výborní," uvedl Vojtíšek, šťastný jako už dlouho ne. "Auto bylo skvělé, neměl jsem žádný problém."

Před dalším závodem v belgickém Zolderu za dva týdny bude Vojtíšek vydatně testovat. "V Belgii často prší, takže doufám, že voda spadne i během závodního víkendu. Na mokru se mi proti silnějším vozům závodí lépe," poznamenal Vojtíšek.

Závodník popsal, že se nejvíce soustředil na start pohárového závodu. To se mu vyplatilo, neboť předjel dva rivaly a do retardéru se natlačil jako třetí. "Soupeři asi neměli tolik odvahy, bylo to hodně tvrdé, ale vyplatilo se," podotkl Vojtíšek, který celkvoě zůstal na pátém místě.

V závodě zvítězil nejúspěšnější muž víkendu Rakušan Allgäuer na voze MAN před téměř jistým šampionem třídy Race Truck Němcem Bernauem se strojem téže značky.

Výsledky, Pohárový závod Race Truck, Most:
1. Allgäuer (Rak.), MAN
2. Bernau (Něm.), MAN -5.327
3. Vojtíšek, Renault -15.472
4. Oliver (Brit.), MAN -19.370
5. Conejero (Špa.), Mercedes-Benz -1:34.810
6. Soames (Brit.), Volvo -1:37.501

Němec Gerd Körber řídí tahač Buggyra MK 001 na rakouském A1 Ringu

Stanislav Matějovský s tatrou

Frankie Vojtíšek se na mosteckém autodromu při závodu Matador Czech Truck Prix 2001 umístil na čtvrtém místě, za ním jede Lutz Bernau.

Německý pilot Gerd Körber s tahačem Buggyra na autodromu v Mostě

V popředí Markus Bösiger ze Švýcarska na voze MAN TR 1400, za ním Antonio Albacete ze Španělska na voze MAN při tréninku na osmý podnik Evropského poháru tahačů v Mostě

František Vojtíšek na voze Renault

František Vojtíšek na voze Renault před Lutzem Bernauem na voze MAN na tréninku před osmým podnikem Evropského poháru tahačů v Mostě.

František Vojtíšek během vítězného pohárového závodu třídy Race Truck. On i jeho soupeři měli co dělat s přívaly deště.

Gerd Körber jede se speciálem Buggyra v Mostě. V obou závodech vydržel vždy jen pár kol.

Stanislav Matějovský (uprostřed) bojuje za volantem tatry v prvním kole letošního mosteckého kvalifikačního závodu se dvěma jezdci mercedesu.

Stanislav Matějovský uhání se svou tatrou mosteckým autodromem.

Traťoví maršálové v Mostě zdraví Stanislava Matějovského, který právě zvítězil v pohárovém závodě třídy Super Race Truck B.

Loňská sezona stáje Buggyra byla zkušební a podle toho to většinou i vypadalo. Snímek ukazuje, jak vypadá závodní tahač, když exploduje turbodmychadlo - Gerd Körber odstavuje při ME tahačů v Mostě svou Buggyru. Letos to je jinak, Körber byl už třikrát druhý a o víkendu v Mostě má v plánu vyhrát.

Start třídy Race Truck: František Vojtíšek (uprostřed) vede před Rakušanem Allgäuerem (vlevo) a Němcem Lenzem.

Start kvalifikačního závodu třídy Super Race Truck v Mostě. Vede pozdějíší vítěz Švýcar Bösiger na voze MAN.

Angličan Martyn Soames projíží se svým volvem třídy Race Truck mosteckým autodromem.

Autor:
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze