Vik udržel první místo i po běhu

8 2000
S C H O N A C H - Vítěz předchozích dvou ročníků Světového poháru v severské kombinaci, Nor Bjarte Engen Vik, vyhrál v Schonachu sedmý závod sezóny a oslavil celkově jednadvacátý triumf v kariéře. Osmadvacetiletý závodník vedl po dvou skocích na středním můstku, náskok v patnáctikilometrovém běhu udržel.

V celkovém hodnocení seriálu stáhl náskok vedoucího Samppy Lajunena. Finský sdruženář skončil dnes druhý, třetí místo obsadil Rakušan Mario Stecher.

Z dvojice českých reprezentantů se závod lépe vydařil Milanu Kučerovi, který si ve druhé běžecké části o dvě místa oproti skoku polepšil, a skončil jednadvacátý. Ladislav Rygl pokazil druhý skok (jen 81 metrů) a do stopy se vydal se sedmiminutovou ztrátou na vedoucího Vika. Šestý čas Ryglovi nestačil na lepší než pětadvacáté místo, přesto zůstal třetí v průběžném hodnocení Světového poháru.

Výsledky:
1. Vik (Nor.) 39:59,8, 2. Lajunen -23,4, 3. Stecher (Rak.) - 55,3, 4. Lodwick (USA) -1:16,5, 5. Hammer (Nor.) -1:17,1, 6. Gottwald (Rak.) -1:39,0, 7. Mantila (Fin.) -2:13,7, 8. Skard (Nor.) -3:06,2, 9. Roux (Fr.) -3:07,9, 10. Tallus (Fin.) -3:09,6, ... 21. Kučera -4:48,6, 25. Rygl (ČR) -5:32,0.