Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Triatlet topil soupeře. Půl roku nesmíš závodit, potrestali ho

DO BOJE. Plavecká část triatlonových závodů bývá v honbě za co nejlepší pozicí tou nejagresivnější. | foto: Profimedia.cz

26 2011
Má ruce jako lopaty. A když je britský triatlonista Harry Wiltshire na mistrovství Evropy v triatlonu v plavecké části roztočil, stáhl jimi pod vodu i jednoho ze soupeřů, favorita Javiera Gomeze. Brit byl hned po závodě diskvalifikován, teď navíc dostal další trest - nesmí se půl roku postavit na start.

Osmadvacetiletý Wiltshire se choval "nebezpečně a v rozporu se zásadami fair play", odůvodnila Mezinárodní triatlonová unie ITU svůj verdikt.

Při šampionátu ve španělském Pontevedre plaval nebezpečně blízko Gomezovi a zdálo se, že při vylézání z vody po schůdcích Španěla navíc záměrně blokoval tím, že na nich zpomalil.

"Jsem zklamaný tím, co Harry udělal," kritizoval pak rozzuřený Gomez Brita. "Doufám, že ho ITU penalizuje, každý to přece viděl. Je to smutné a on je ubožák."

Gomez byl hlavním favoritem šampionátu, zvlášť když závodil ve svém rodném městě. Jenže i vinou tohoto konfliktu skončil až čtyřicátý, vyhrál Wiltshirův kolega Alistair Brownlee. Britská triatlonová federace ovšem odmítla, že by za počínáním jejich reprezentanta byl nějaký úmysl.

"Na videu je jen zlomek jeho výpadů," upřesnil mistr světa. "První, co se mi stalo, že mě někdo stáhl za nohu. Pak mě přetáhl rukou přes hlavu a ramena. Navíc mě tlačil pořád doprava, doprostřed řeky." Tedy mimo ideální "stopu" ve vláčku nejlepších plavců. "Pak na schůdcích místo toho, aby co nejrychleji utíkal do depa, se po mně díval a blokoval mi cestu."

Nebezpečné Wiltshirovo počínání pokračovalo údajně i v cyklistické části, tam se peloton s Gomezem snažil dojet první skupinu, jenže britský závodník, když se dostal na čelo, závodníky znovu blokoval. "Vytvářel fakt nebezpečné situace," kroutil Gomez hlavou.

Wiltshirův distanc platí zpětně od 26. června. První závod by tak mohl absolvovat dva dny po Vánocích.

Autor:
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze