Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Packal Patton, už potřetí měl prsty v krachu americké štafety

UŽ ZASE! Darvis Patton leží na zemi, po jeho pádu skončily naděje americké štafety už na třetí velké akci po sobě. | foto: AP

5 2011
Tak s tímhle Pattonem by Američané druhou světovou válku nevyhráli, vytane na mysli shoda jmen se slavným generálem. Na MS atletů nešlo o legendárního George, který osvobozoval Evropu, ale o sprintera Darvise Pattona. Už na třetí velké akci za sebou měl prsty v krachu americké štafety na 4x 100 metrů.

Američané vždy patří mezi nejžhavější favority na zlato, jenže třiatřicetiletého atleta provází v posledních letech ve sprinterské štafetě děsivý pech...

Olympijské hry v Pekingu 2008: Patton nastoupil v rozběhu na třetí úsek, jenže nedokázal předat kolík finišmanovi Tysonu Gayovi, který utekl bez něj. Kvarteto USA závod nedokončilo a silný tým Jamajky měl ve finále snadnější cestu ke zlatu, k němuž přidal světový rekord.

Mistrovství světa v Berlíně 2009: Patton běžel v semifinále poslední úsek, ale kolík převzal od Shawna Crawforda ještě před předávacím územím. Pekingská zkušenost Američany poučila, vsadili na opatrnost, která však byla přílišná. Štafetu USA po protestu dodatečně diskvalifikovali.

Mistrovství světa v Tegu 2011: Patton na třetím finálovém úseku před předávkou klopýtl o Brita ve vedlejší dráze. Plavně padl, udělal přemet a rozhodil i soupeře z týmu Trinidadu a Tobaga. Kolík už k Walteru Dixovi na čtvrtém úseku nedoputoval, dvojnásobný stříbrný medailista se na nešťastného kolegu jen smutně podíval a odevzdaně odklusal. Zase to nevyšlo...

A KRACH JE NA SVĚTE. Darvis Patton udělal přemet a padl na dráhu. Tedy kolík
PADLÝ MUŽ. Darvis Patton pokazil kolegům ze štafety finálový závod. Nikdo kolem
CO SE STALO? Americký sprinter Walter Dix přichází k nešťastnému parťákovi

CO SE STALO? Americký sprinter Walter Dix přichází k nešťastnému parťákovi Darvisu Pattonovi. K ležícímu běžci míří i lékaři a vyptávají se, jestli je v pořádku.

Darvis Patton jako běžec není žádný břídil. Na stovce má osobní maximum 9,89, na dvojnásobné trati se stal v roce 2003 mistrem světa. I ve štafetě už slavil titul světového šampiona, a sice v letech 2003 a 2007. Na olympiádě v Aténách získal s kvartetem Spojených států stříbro.

V posledních letech však Američanům vyloženě nosí smůlu!

Podívejte se na americký krach na 4x 100 metrů mužů v Tegu:

Autor:


Témata: MS 2011


Najdete na iDNES.czmobilní verze