Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Ledové rodeo v ruském mrazáku ovládl létající Fin

Red Bull Crashed Ice v Moskvě | foto: Red Bull

1 2011
Arktická Moskva přinesla druhé vítězství v řadě pro létajícího Fina. Arttu Pihlainen ovládl bláznivé rodeo v ledovém korytu a navýšil vedení v průběžném hodnocení Red Bull Crashed Ice. Český kamikaze Lukáš Kolc skončil v ruské metropoli šestý a udržel naději na celkový bronz.

Teploty v parku Kolomenskoje, bývalém letním sídle ruských carů, padaly k mínus 22 stupňům a závodníci v barevném "brnění" zase střemhlav dráhou dlouhou 350 metrů, kde dosahují rychlosti až 60 kilometrů za hodinu.

"No připravili si to na nás pěkně," povídal Kolc. "Ale mnohem horší byla ta zima. Navíc led praská, drolí se a je přemrzlý. Špatně se na tom bruslí."

Na stavbu koryta se použilo 20 tisíc šroubů, 650 podpůrných sloupků a 400 desek z polykarbonátu. Na svém "hřišti" měli závodníci k dispozici 2000 čtverečních metrů ledu.

VÝSLEDKY

Red Bull Crashed Ice Moskva: 1. Arttu Pihlainen (Fin), 2. Kyle Croxall (Kan), 3. Kilian Braun (Švýc), 4. Fabian Mels (Něm), 5. Paavo Klintrup (Fin), 6. Lukáš Kolc (ČR), 7. Reto Maeder (Švýc), 8. Andrej Lavrov (Rus)

Průběžné hodnocení: 1. Pihlainen 2800 bodů, 2. Croxall 2500 b, 3. Croxall 1590 b, 4. Kolc 1250 b, 5. Braun 1220 b, 6. Joutsenlahti 1080 b

Kolc v ruském mrazáku dojel druhý v B-finále , což mu zajistilo čtvrtou příčku v celkovém hodnocení šampionátu. Před poslední závodem v Quebecu tak stále může myslet na celkový bronz.

V celkovém hodnocení národů je Česko v tuto chvíli třetí za Kanadou a Finskem. Kanada bude poslední letošní závod Red Bull Crashed Ice World Championship hostit 19. března.

Autor:
Jste ve městě nová a nikoho neznáte?
Jste ve městě nová a nikoho neznáte?

Na eMimino.cz najdete maminky, které jsou na tom podobně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze