Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: K basketbalovému MS zve prezident Klaus i topmodelka Kurková

Prezident republiky Václav Klaus ve spotu, který propaguje světový šampionát basketbalistek | foto: ČBF

13 2010
Co mají společného prezident Václav Klaus, dvojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková či topmodelka Karolina Kurková? Basketbalovou minulost. Všichni tři se hře zpod bezedných košů věnovali. Nyní je spojuje upoutávka na světový šampionát basketbalistek, který Česká republika hostí od 23. září.

Do kampaně České televize se kromě nich zapojily i dvě další osobnosti: herec Ivan Trojan a kardiochirurg Jan Pirk. Ten se ve "vyvolené" pětici ocitl tak trochu omylem. Jako jediný je "pouhým" fanouškem sportu a basketbalu.

To takový Ivan Trojan s oranžovým míčem i soupeři zápolil coby dorostenec. Na Václava Klause ale nemá. Ten si v šedesátých letech zahrál československou nejvyšší soutěž v pražských klubech Orbis a Sokol Vyšehrad.

I proto úřadující prezident neváhal a přijal nabídku zahrát si poprvé v televizní reklamě. Stejně jako ostatní čtyři aktéři tak učinil bez nároků na honorář.

První setkání s marketingovou branží to ale pro Klause není. Vždyť se na počátku roku 2002 objevil na billboardu s lyžemi značky Völkl. Tehdy byl ještě předsedou Poslanecké sněmovny i ODS.

Pusťte si klip s Klausem či Kurkovou

(zdroj Novinky.cz)

Nejobtížnější úlovek pro tvůrce představovala Karolina Kurková. Štáb ČT se za českou topmodelkou musel vydat až do Paříže. Díky tomu si ale v klipu "zahrála" ještě šestá aktérka. Ta největší - 324 metrů vysoká Eiffelova věž.

Svá kratičká vystoupení osobnosti propojily se svou profesí. Sáblíková slibuje, že hráčky nehodlají ze šampionátu "jen tak vybruslit", Trojan, že "si pořádně zahrají" a podle Kurkové se "ukáží před celým světem".

Václav Klaus pak připomene, že se mistrovství světa basketbalistek se do Česka vrací po 43 letech.

Upoutávku budou moci diváci na obrazovkách ČT poprvé zhlédnout 22. srpna. Od konce tohoto měsíce pak bude klip provázet přenosy z mistrovství světa mužů, které pořádá Turecko.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze