Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Djokovič jako Travolta. Srbský tenista pobavil diváky tanečkem

TANEC. Srbský tenista Novak Djokovič oslavil 60. výhru v sezoně tanečkem na kurtu Arthura Ashe. | foto: AP

4 2011
Diváci v New Yorku prožili horečku sobotní noci. Vyhlášený showman mezi tenisty totiž svérázně oslavil postup do čtvrtého kola US Open. Srb Novak Djokovič předvedl rozverný taneček přímo na kurtu.

Djokovič je světová jednička, letos vyhrál 60 zápasů. Málokdo mu může momentálně v tenisu konkurovat. A nejlepší chce být čtyřiadvacetiletý Srb zřejmě také jako herec či bavič.

Proslulé jsou videa, na nichž Djokovič imituje své kolegy. Naposledy s parukou parodoval reklamu Rusky Marii Šarapovové. A v sobotu večer přidal další kousek.

Ve druhém kole na Djokoviče pokřikovali diváci, že je nebavil tenisem dostatečně dlouho. "Hele, zaplatil jsem za lístek sto dolarů a ty jsi byl na kurtu jen hodinu a půl. Musíš mi to nějak vynahradit, něco mi dát. Třeba raketu," reprodukoval srbský hráč slova jednoho z fanoušků.

Možná aby to lidem v hlediště kurtu Arthura Ashe opravdu vynahradil, po vítězství nad Rusem Davyděnkem ve třetím kole divákům zatančil.

Podívejte se na tanec Djokoviče á la John Travolta přímo na kurtu


Je obvyklé, že vítěz udělá bezprostředně po zápase rozhovor. Tenhle však byl netradiční. "Potřebuji muziku," vyžádal si Djokovič. A začal se vlnit, diváci šíleli. "To je John Travolta z Horečky sobotní noci," smál se moderátor.

VÍTĚZNÝ TANEČEK. Německá tenistka Andrea Petkovičová postupila na US Open do

VÍTĚZNÝ TANEČEK. Německá tenistka Andrea Petkovičová slaví vítězné zápasy tanečkem. Srb Djokovič ji v sobotu napodobil.

"Film jsem viděl, ale ani nevím, jaké pohyby jsem dělal. Nebyl to však žádný Petkodance," upozornil Srb. Narážel na Andreu Petkovičovou z Německa, která tančí po každé výhře. "Název ještě nemám," dodal Djokovič.

"Rád lidem rozdávám pozitivní energii. Lidé si zaplatí peníze a chtějí vidět ten nejlepší tenis a ještě třeba něco navíc," vysvětlil Djokovič svůj záměr.

"Publikum v New Yorku je speciální. Hlavně při nočních zápasech jsou lidé hluční, mezi gamy hraje muzika. Je to úplně něco jiného než na ostatních grandslamech. Tady je to zábava," řekl Srb.

Autor:


Šetříte na dárky k Vánocům?
Šetříte na dárky k Vánocům?

Vydělejte peníze prodejem přebytečných věcí s bazarovou aplikací eMimino.cz.

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze