Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Bloudění lídra Tour. Voeckler chyboval a zaparkoval na dvorku

Fanoušci pomáhají Thomasi Voecklerovi zpět na trať poté, co lídr Tour de France sjel v závěru 17. etapy ze silnice. | foto: AP

21 2011
Měl to být poklidný dojezd 17. etapy, v níž si Thomas Voeckler udrží žlutý dres. Místo toho ale domácí lídr Tour de France prožil nepříjemnou chvilku, když v ostré zatáčce sjel z trati a namířil si to rovnou na dvorek jednoho z alpských domků. Po chvilkovém bloudění pokračoval v závodu, v cíli ale ztratil téměř půl minuty ze svého náskoku.

Zda byli majitelé domku v inkriminovaný okamžik doma, není zřejmé. Ale mohli přivítat vzácnou návštěvu. Voeckler jim však na dálku může poděkovat, že nechali otevřeno. Jinak by zřejmě skončil v nemocnici.

"Nakonec jsem sice ztratil třicet sekund, ale nelituju toho," řekl v cíli Francouz. "Je to ale lepší než ztrácet čas v nemocnici se zlomenou klíční kostí," vtipkoval.

Voecklerovi středeční sjezdy vůbec nesedly. Už předtím se do jedné zatáčky nevešel, výlet na dvůr ve sjezdu z Pramartina byl pak vyvrcholením jeho trápení.

"Snažil jsem se útočit, jenže jsem měl třikrát v zatáčce ve sjezdu co dělat. Ale potřetí jsem měl hodně velké štěstí, protože jsem musel skočit ze schodu, který byl asi metr vysoký," popisoval lídr stáje Europcar.

"Kdybych byl klidnější, mohl jsem dojet s ostatními favority. Asi jsem chtěl moc. Už aspoň vím, jaké jsou mé hranice ve sjezdech."

Nebyl ale sám, komu se na zápraží v zatáčce "zalíbilo". Krátce před ním zaparkoval na stejném místě také jeho krajan Jonathan Hivert.

VIDEO: JAK HIVERT A VOECKLER ZAMÍŘILI MIMO TRAŤ






Jste ve městě nová a nikoho neznáte?
Jste ve městě nová a nikoho neznáte?

Na eMimino.cz najdete maminky, které jsou na tom podobně.

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze