V taháku 13. kola hokejbalové extraligy uspěla Vlašim

Hokejbalisté Vlašimi (v bílém) si poradili s Mostem | foto: iDNES.cz

22 2010
Hradec Králové má v čele hokejbalové extraligy již jen jednobodový náskok. Rozhodl o tom šlágr 13. kola, ve kterém Vlašim přivítala Most a svého soupeře porazila díky perfektní poslední třetině 6:3. Nejvyšší výhru si připsali hráči Kladna, Dobřanům nastříleli hned jedenáct branek.

Sobotní čtyři duely 13. kola hokejbalové extraligy nabídly dva souboje favoritů s outsidery a dvě vyrovnané bitvy.

Předpoklady se nakonec potvrdily. Most dlouho mohl myslet ve Vlašimi na body, až nezvládnuté poslední dějství a tři inkasované branky zmařili jeho naděje. Středočeši si tak připsali na konto další tři body, celkem jich mají 29 a na vedoucí tým tabulky ztrácejí jediný bodík.

Také pražský Kert Park v domácím prostředí zvítězil až díky závěrečné patnáctiminutovce, ve které zvítězil 2:0, celkově pak 4:2. Plzeňané v Praze sice dvakrát vedli, ale na bodový zisk to bylo málo. Kert je v tabulce čtvrtý, Plzeň šestá, odstupy v první osmičce jsou však stále minimální.

Možnost přiblížit se pozicím zaručujícím postup do play-off měli Pardubice, když hostili Ústí nad Labem. Hráči Elby však v posledních kolech potvrzují výbornou formu a zvítězili i tentokrát, i když se o vedení 2:1 museli strachovat až do samotného konce. Severočeši tak upevnili svou třetí pozici, naopak Východočeši neustále bojují na postech těsně za branami vyřazovacích bojů.

Nejvyšším rozdílem skončil souboj Kladna a Dobřan. Poslední celek tabulky má na kontě jen tři body a těžko na tom mohl něco měnit, když již po první třetině prohrával 0:6. Kladenští si s chutí zastříleli a po pauze v prostředním dějství přidali v závěru další trefy. Loňský mistr s 25 body figuruje na pátém místě.

Poslední dvě kola podzimní části sezóny čekají na hokejbalisty o víkendu 27. a 28. listopadu. Poté bude jasné, jak budou rozdány karty pro jarní boje.