V souboji sousedů v tabulce byli úspěšnější házenkáři Králova Pole

Přerovský brankář Michal Kosatík | foto: MF DNES

31 2010
Navzdory reprezentační přestávce pokračovala extraliga házenkářů předehrávkou 9. kola, v níž v souboji sousedů v tabulce vyhrálo Královo Pole Brno nad Přerovem.

Královo Pole – Přerov 29:25 (16:12)

Oba celky chtěly zlepšit obrannou činnost, protože v dosavadním průběhu sezóny dostávají příliš mnoho branek. Brno tak vyrukovalo na svého soupeře s důslednou obranou 0-6, která se nakonec ukázala jako úspěšnější než osobní obrana, kterou nasadil Přerov proti nejlepšímu střelci Brna, Hastíkovi.

Přerovu navíc citelně chyběl Vyjídák a málo se na hřišti objevoval Kavka. To všechno v kombinaci s neproměněnými sedmičkami a řadou technických chyb bylo příčinou jak úvodního suverénního vedení domácích 6:1, tak i poločasové ztráty Přerova 12:16.

Podobný průběh měl i druhý poločas. Brno si v úvodu vytvořilo až sedmibrankové vedení, v 19. minutě ztrácel Přerov ale jen tři góly. Na víc už však Přerov neměl. Na obou stranách se to hemžilo technickými chybami a v závěru se ukázalo, že Brno přece jen disponovalo širší lavičkou.

Nejvíce branek: Hastík 6/3, Mičola 4, Hubáček 4 - Pernička 6/4, Kavka 4/4, Valášek 4. Rozhodčí: Halada, Zych. Sedmimetrové hody: 3/3 – 10/8, vyloučení: 6:6. Diváci: 300.