V extralize volejbalistek ještě tři týmy neztratily ani bod, první je Brno

Volejbalistky Olympu Praha během vítězného utkání se Slavií | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

4 2010
I po třetím kole si ve volejbalové extralize drží Brno, Olymp a Ostrava stoprocentní bilanci. Brňanky a hráčky Olympu sice v neděli poprvé v letošní sezoně ztratily set, zápasy se jim ale i tak podařilo zvládnout.

Bez ztráty bodu pokračuje i Ostrava, která přejela Liberec hladce 3:0.

Olymp v pražském derby proti Slavii zaváhal jen v třetí sadě, jejíž koncovku prohrál 24:26. Reprezentační smečařka Tereza Vanžurová se na výhře domácího celku podílela 22 body.

Také Brno v Olomouci zvítězilo 3:1 a díky lepšímu poměru míčů zůstalo v čele tabulky. Po dvou vyrovnaných a oboustranně nervózních setech, po nichž byl stav nerozhodný 1:1, už na palubovce jednoznačně kraloval hostující tým, který povolil olomouckým volejbalistkám pouze 14 a 13 míčů.

Ostrava začala proti Liberci vlažně a v úvodu dovolila soupeřkám dostat se poprvé a naposledy v celém zápase do výraznějšího vedení. Po oddechovém čase však přišla dlouhá série vítězných míčů domácího týmu a Ostravanky už měly zbytek setu a následně i celého utkání plně pod kontrolou.

Pouhé tři sety se hrály také v Přerově a ve Frýdku-Místku. Tam trápilo střešovický Tatran zejména podání Haškovcové, trenérka Dedková mohla záhy bez obav o výsledek zapojit do hry i hráčky z lavičky. Jen v třetím setu domácí celek polevil, ale i tak dotáhl zápas do vítězného konce.