Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Bastadu se v českém čtvrtfinále střetnou Šafářová a Záhlavá - Strýcová

Lucie Šafářová | foto: AP

7 2010
Česká tenisová jednička Lucie Šafářová postoupila na antukovém turnaji v Bastadu do čtvrtfinále. Karolinu Špremovou z Chorvatska porazila 2:6, 7:5 a 6:3 a oplatila jí porážku z jediného vzájemného utkání, které se hrálo již před čtyřmi lety v belgickém Hasseltu.

Ve čtvrtfinále narazí na krajanku Barboru Záhlavovou-Strýcovou, která porazila uzbeckou soupeřku Akgul Amanmuradovovou 3:6, 6:4, 6:0.

Šafářová splnila coby třetí nasazená a 25. hráčka ve světovém žebříčku roli favoritky, ale měla pomalejší rozjezd.

Prvnímu setu jasně kralovala Špremová, až pak se rodačka z Brna dostala do tempa a soupeřku z konce první stovky žebříčku WTA přehrála. Utkání trvající téměř dvě a půl hodiny zakončila úspěšným brejkem.

Ve druhém kole se dnes představí i třetí česká hráčka Renata Voráčová.

Bastad - výsledky

Dvouhra - 2. kolo:
Šafářová (3-ČR) - Špremová (Chorv.) 2:6, 7:5, 6:3
Parraová-Santonjaová (5-Šp.) - Llagosteraová-Vivesová (Šp.) 6:4, 6:3.
Rezaiová (2-Fr.) - Voráčová (ČR) 6:4, 6:2
Pennettaová (1-It.) - Stephensová (USA) 6:1, 6:1
Dulková (4-Arg.) - Maleková (Něm.) 6:2, 1:6, 7:6 (7:1)
Vrljičová (Chorv.) - Rusová (Niz.) 7:5, 5:7, 6:4
Craybasová (USA) - Grönefeldová (Něm.) 3:6, 6:0, 6:4
Záhlavová-Strýcová (8-ČR) - Amanmuradovová (Uzb.) 3:6, 6:4, 6:0


budapešť - výsledky

Dvouhra - 2. kolo:
Schnyderová (Švýc.) - Klejbanovová (1-Rus.) 6:4, 6:3
Sevastovová (Lot.) - Šuaj Pcheng (5-Čína) 6:1, 6:1
Hercogová (8-Slovin.) - Castanová (Kol.) 4:6, 6:4, 6:4
Čtyřhra - 1. kolo:
Bacsinszkyová, Garbinová (2-Švýc./It.) - Hrdinová, Daniiliduová (ČR/Řec.) 6:3, 7:5

newport - výsledky


Dvouhra - 1. kolo:

Ram (7-USA) - Navarro (Šp.) 6:3, 7:6 (7:3), Bubka (Ukr.) - Guccione (Austr.) 7:6 (7:0), 6:4, Bloomfield (Brit.) - Ch. Rochus (Belg.) 7:6 (7:1), 6:3
Dvouhra - 2. kolo:
Brown (Jam.) - Querrey (1-USA) 6:4, 6:3
O. Rochus (4-Belg.) - Bubka (Ukr.) 6:3, 6:3
Fish (5-USA) - Devvarman (Ind.) 6:2, 6:0
Klaasen (JAR) - Ram (7-USA) 5:7, 6:1, 7:6 (7:3)
Dabul (Arg.) - Soeda (Jap.) 7:5, 6:2
Dancevic (Kan.) - Mahut (Fr.) 7:6 (7:5), 6:3

Autoři: ,






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze