V Aténách plavkyně prospívají

18 2000
A t h é n y - Dvě české reprezentantky postoupily z dnešních rozplaveb na mistrovství světa v krátkém bazénu v Aténách do semifinále znakařské padesátky. Ilona Hlaváčková zaplavala třetí čas 28,51 sekundy, Alena Nývltová byla pomalejší o 55 setin a obsadila čtrnácté místo. "Takhle slušný čas jsem v rozplavbách nečekala, takže jsem spokojená," konstatovala Hlaváčková. "Raději ani nebudu myslet dál, abych něco nezakřikla. Zdá se však, že mi tady znak skutečně jede," radovala se opatrně.

"Kraulový závod se sice příliš nepovedl, ale ve světle toho následujícího výkonu mě to nemusí nijak zvlášť mrzet," dodala plavkyně Bohemians. Na nejkratší kraulové trati skončila Hlaváčková osmnáctá, k postupu do semifinále jí chyběly dvě desetiny sekundy.

Z rozplaveb se neprobojovali ani Svoboda na 200 metrů motýlek, který se však  prezentoval osobním rekordem 2:01,96, a Hana Černá s Janou Pechanovou na 400 metrů volný způsob.

"Já jsem hlavně ráda, že jsem na mistrovství slušně zaplavala svou hlavní trať, dlouhou polohovku," mávla rukou Černá. "Dnes bych byla spokojena s časem tak o tři vteřiny lepším. Neplavalo se mi ale zvlášť dobře, možná p ředevším proto, že rychlé soupeřky se příliš brzy vzdálily a pak už jsem vůbec neměla přehled," dodala závodnice Komety Brno.
V odpoledním bloku se vedle Hlaváčkové a Nývltové objeví také Daniel Málek a Yvetta Hlaváčová. Málek poplave finále prsařské stovky, Hlaváčová bude bojovat o medaili v nejkratší polohovce.

Výsledky rozplaveb s českou účastí: Muži: 200 m mot.: 1. Hickman (Brit.) 1:55,38, ...18. Svoboda (ČR) 2:01,96.
Ženy: 50 m v. zp.: 1. Alshammarová (Švéd.) 24,53, ...18. Hlaváčková (ČR) 26,20.
400 m v. zp.: 1. Benková (USA) 4:03,87, ...16. Černá 4:15,03, 22. Pechanová (ČR) 4:20,34.
50 m znak: 1. McMillanová (Austr.) 27,99, ...3. Hlaváčková 28,51, 14. Nývltová (ČR) 29,06.