Pardubice si vezou z Opavy náskok 21 bodů, bronz mají na dosah

Filip Zbránek (ve žlutém) z Opavy střílí na koš Pardubic přes Domineze Burnetta. | foto: BK Opava / Ondřej Ludvík

16 2017
Žádné drama. První část dvojutkání o bronz z Národní basketbalové ligy byla jasnou záležitostí pro hosty z Pardubic, zápas v Opavě ovládli 88:67. Pro pondělní odvetné utkání na domácí půdě si lepší výsledek ani nemohli přát.

Slezané se přitom střelili do nohy sami. Už do půle spáchali 15 ze svých 22 ztrát. Paradoxem bylo, že vyrovnané skóre udrželi v první čtvrtině, v níž ztratili devět míčů, a utkání jim uteklo až v závěru druhé, kde byl poměr ztrát šest ku sedmi.

Hosté za poslední čtyři minuty druhé čtvrtky unikli z 28:33 na 30:44. Domácím pak nevyšel ani start druhé půle a po čtyřech minutách náskok Východočechů narostl na 20 bodů.

Opava se ještě nevzdala zcela a ze stavu 40:62 (13 minut do konce) se, zažehnuta Filipem Zbránkem, přihnala až na 59:71.

Za zbylých šest minut utkání ji ale potkala střelecká marnost, když přidala už jen osm bodů, z toho čtyři padly v poslední půlminutě.

Vítězové ve druhé půli podstatně zlepšili doskok, který nakonec vyhráli 41:28. Lepší byli i z brejků (18 bodů) a ještě výrazněji zpod koše (46:28).

„Dnešní utkání se nám nepovedlo, beru to na sebe, zřejmě jsem přecenil víru v motivaci v boji o třetí místo,“ shrnul opavský kouč Petr Czudek. „Zatím jsme v poločase, máme týden na to, abychom zvedli hlavy,“ nevzdává se.

Pardubický tým vedli Dominez Burnett (18 bodů), Kamil Švrdlík (15 bodů), Jobi Wall (13 bodů při trojkách 3/4) a Lamb Autrey (13 bodů a devět doskoků, ale i sedm ztrát), veterán Radek Nečas se blýskl sedmi body, devíti doskoky a sedmi zisky.

„Konečně jsme se v play-off trefovali ze střední a delší vzdálenosti. Díky tomu jsme domácí nutili k těsné obraně, a tím si vytvářeli prostor pro přihrávky do lehkých pozic,“ potěšilo Nečase po zápase.

Za domácí, kteří trefili jen pět trojek z 33 pokusů, se nad sedm bodů dostali pouze Filip Zbránek (15 bodů) a Radim Klečka (13 bodů).