Úvodní super-G vyhrál outsider. A dal si tak dárek k narozeninám

OUTSIDER SVIŠTÍ K VÍTĚZSTVÍ. Tobias Grünenfelder vyhrál superobří slalom v Lake Louise. | foto: AP

28 2010
Zrovna s ním se na vítězství nepočítalo. Superobří slalom v Lake Louise ovládl švýcarský outsider Tobias Grünenfelder. Je to jeho vůbec první triumf ve Světovém poháru. Dal si ho dodatečně jako dárek, v sobotu oslavil třiatřicet let. Čeští reprezentanti Bank a Záhrobský nebodovali.

Grünenfelder, jehož dosavadním maximem ve Světovém poháruP byla čtyři třetí místa, korunoval v úvodním super-G sezony skvělý švýcarský závod. O sedm setin sekundy totiž porazil krajana a celkového vítěze seriálu Carla Janku, pátý byl veterán Didier Cuche.

"Stále jsem věřil, že jednou to vítězství přijde. I když jsem musel nejprve zestárnout, abych se ho dočkal. Ale lepší pozdě než nikdy," řekl nečekaný vítěz Grünenfelder.

Mezi švýcarský blok se v Kanadě vešli Rakušané Romed Baumann a Mario Scheiber, jemuž stupně vítězů unikly o dvě setiny sekundy. I tak se ale dostal po třech závodech do čela průběžného pořadí seriálu.

Do něj si nepřipsali body Petr Záhrobský ani Ondřej Bank. Bank, jenž startoval jako předposlední s číslem 71, ztratil na vítěze 2,46 sekundy a byl klasifikován na 41. místě. Specialista na rychlostní disciplíny Záhrobský byl o dvě setiny pomalejší a umístil se hned za Bankem.

Světový pohár v alpském lyžování

Super G mužů v Lake Louise

Výsledky: 1. Grünenfelder 1:32,31, 2. Janka (oba Švýc.) -0,07, 3. Baumann -0,27, 4. Scheiber (oba Rak.) -0,29, 5. Cuche (Švýc.) -0,36, 6. Innerhofer (It.) -0,46, 7. Järbyn (Švéd.) -0,52, 8. Raich (Rak.) -0,59, 9. Zurbriggen -0,68, 10. Küng (oba Švýc.) -0,69, ...41. Bank -2,46, 42. Záhrobský (oba ČR) -2,48.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 38 závodů): 1. Scheiber 130, 2. Zurbriggen 119, 3. Janka 116, 4. Walchhofer (Rak.) 113, 5. Grünenfelder 103, 6. Grange (Fr.) 100, ...33. Bank 20, 41. Trejbal (ČR) 14.