Liberečtí volejbalisté přehráli Karlovarsko i počtvrté

Radost volejbalistů Liberce. | foto: MAFRA

25 2015
Volejbaloví mistři z Liberce i počtvrté porazili Karlovarsko a po vítězství 3:1 v dohrávce 6. kola se posunuli v tabulce na třetí příčku. V minulé sezoně nováčka soutěže přehráli dvakrát v extralize a jednou v poháru a i tentokrát zvládli prestižní duel lépe. Karlovarsko má o bod méně a je čtvrté.

Domácí Západočeši se v prvním setu zadrhli po sérii chyb a tlak Dukly pokračoval i ve druhé sadě. Až pak se karlovarští hráči díky zlepšenému příjmu dočkali snížení, jenže rozjetý Liberec si nakonec odvezl všechny tři body.

V libereckém dresu zářil čtyřicetiletý blokař Lubomír Staněk, jenž přispěl k výhře 15 body a byl vybrán za hvězdu utkání. „Jsme výborně sehraní s Kubou Janouchem, zatím nám to šlape,“ pochvaloval si bývalý reprezentant souhru s nahrávačem.

Spokojený byl i kouč obhájců titulu Michal Nekola. „Hráli jsme, co jsme chtěli: tlačili servisem a výborně bránili celý zápas. Ve třetím setu nám uteklo pár přihrávek, ale celkově si myslím, že jsme byli lepší,“ řekl České televizi.

Karlovarsko v minulé sezoně sehrálo s Libercem dvě pětisetové bitvy, dnes se k další nedostalo. „Jednoznačně byl rozdíl v kvalitě přihrávky. Liberec to zvládl o hodně líp, od toho se odvíjel útok,“ řekl domácí trenér Petr Brom.