Utkání skupiny A komentuje Michael Bereň

David Ferrer (5-Šp.) vs. Tomáš Berdych (7-ČR) 6:3 5:7 1:6
Procentuální úspěšnost prvního podání: 44% - 45%
Dvojchyby: 6-2
Vítězné míče: 15-24
Brejkboly:3/4 - 5/8
Od 21 hodin vyzve Tomáš Berdych francouzského hráče Jo-Wilfrieda Tsongu.
Berdych tak možná úplně nepotěšil světovou jedničku, Djokovič totiž končí ve skupině. Také poražený Ferrer postupuje do semifinále, ale narazí na Švýcara Rogera Federera. To je odpolední zápas.
UTKÁNÍ SKONČILO. David Ferrer (5-Šp.) vs. Tomáš Berdych (7-ČR) 6:3 5:7 1:6
Berdych si užívá pocit z vítězství, radují se i v jeho lóži na tribuně. Tohle byl opravdu famózní obrat.
1:6
Game BERDYCH Třetí mečbol už Berdych jistou smečí proměnil a postoupil do semifinále Turnaje mistrů!
Berdychův gang, tedy přítelkyně, rodiče, trenéři jsou stále nervózní...
40-30
Ferrer se nechce vzdát. Berdych forhend napálil do pásky.
40-15
Tenhle nabíhaný forhend po čáře skončil podle čárové rozhodčí v autu. I podle jestřábího oka.
1:5
Game FERRER Kanár zpívat nebude. Ferrer snížil na 1:5. Ovšem Berdych jde podávat na postup do semifinále.
A-40
Berdychův return přeletěl základní čáru.
shoda
Ale španělskému hráči není souzeno. Stále u něj svítí nula po dalekém autu.
40-30
Ojedinělou chybou dává Berdych příležitost Ferrerovi k zisku prvního bodu.
30-30
Ferrer srovnává.
15-30
Teprve pátý fiftýn ve třetím setu. Berdych si totiž dovolil luxus zaútočit z returnu.
0-30
Další Španělova chyba, Ferrer působí odevzdaně.
0-15
Ferrer bekhendem nepřepinknul míček přes síť.
0:5
Game BERDYCH Čistá hra, pohoda. Berdych vede už 5:0, soupeře drtí a je velmi blízko semifinálové účasti.
40-0
Další přímý bod z podání.
30-0
Český hráč přidává další fiftýn a diváci jsou nadšení a skandují: "´Tóómáš Berdych!"
15-0
Prudký a dobře umístěný servis od Berdycha.
I když se Španěl do třetího setu převlékl, jako výměněný působí ale Berdych. Třetí set je zatím jeho jasnou záležitostí.
0:4
Game BERDYCH Ferrer udělal dvojchybu, v takovou chvíli... Berdych vede 4:0, jde podávat. Bere si novou raketu.
30-40
Už to vypadalo, že Berdych výměnu ukončí a povede 4:0. Ale oslavy se odkládají, páska byla proti.
15-40
Berdych má dokonalém returnu dva brejkboly.
15-30
Ferrer úplně ztratil jistotu při dlouhých výměnách. Slabý bekhend skončil v síti.
15-15
Bekhend Berdycha se od pásky odrazil do sítě.
0-15
Španěl nepřehodil síť.
Ferrer nemohl podávat, rušili ho diváci, kteří se vraceli na svá místa.
0:3
Game BERDYCH Ferrer se pokusil zaútočit při druhém servisu Berdycha, trefil síť. Český hráč vede 3:0.
40-30
Přepálený forhend Berdycha, který byl špatně postavený.
40-15
Bekhendem po lajně Berdych soupeře nalomil, zlomil ho precizním volejem u sítě.
30-15
Páska zastavila Berdychův forhend a díky tomu má Ferrer první fiftýn ve třetím setu.