Triatlonistka Frintová byla v Kapském Městě v závodu MS šestnáctá

Vendula Frintová získala na mistrovství Evropy v olympijském triatlonu bronzovou medaili. | foto: PR Česká triatlonová asociace

25 2015
Britská triatlonistka Vicky Hollandová vyhrála závod mistrovství světa v Kapském Městě a ukončila sérii osmi vítězství Američanky Gwen Jorgensenové, která tento díl vynechala. Vendula Frintová obsadila v Jihoafrické republice 16. místo.

Devětadvacetiletá Hollandová vybojovala v šampionátu první vítězství v kariéře, když v závěru desetikilometrového běhu po 1,5 km plavání a 40 km na kole porazila o jednu vteřinu Američanku Katie Zaferesovou.

Frintová, jež si na konci března vytvořila čtvrtým místem v Aucklandu osobní maximum v seriálu, se zhruba do poloviny běžecké části držela na dosah stupňů vítězů, nakonec ale za vítězkou zaostala o minutu a 14 vteřin. Petra Kuříková obsadila 32. místo.

Závod mužů je v Kapském Městě na programu v neděli.

Závod mistrovství světa v triatlonu v Kapském Městě

ženy

1. Hollandová (Brit.) 1:49:51, 2. Zaferesová (USA) -1, 3. Spirigová (Švýc.) -5, ...16. Frintová -1:14, 32. Kuříková -5:45.

Průběžné pořadí MS (po 4 z 10 závodů): 1. Zafaresová 2905 b., 2. Jorgensenová 2400, 3. Trueová (obě USA) 1947, ...9. Frintová 1075, 71. Kuříková 71.