Frintová si v triatlonovém MS polepšila na sedmé místo

Vendula Frintová | foto: PR Česká triatlonová asociace

13 2017
Ve třetím závodu mistrovství světa v triatlonu v Jokohamě skončila česká triatlonistka Vendula Frintová na 14. místě. Navzdory nejhoršímu výsledku v sezoně si v průběžném pořadí polepšila na sedmou příčku.

Při prvním letošním startu zvítězila v dešti suverénně obhájkyně titulu Flora Duffyová z Bermud, která porazila druhou Američankou Katie Zaferesovou o téměř dvě minuty. Její náskok v cíli 1:51 minuty je novým rekordem seriálu. Úvodní dva závody Duffyová vynechala kvůli zranění. V čele šampionátu je Zaferesová.

Závod mužů vyhrál stejně jako před necelým měsícem v Gold Coast Španěl Mario Mola před krajanem Fernandem Alarzou. Oba vládnou i celkovému pořadí.

Závod mistrovství světa v triatlonu

Jokohama

Muži: 1. Mola 1:48:15, 2. Alarza (oba Šp.) -8, 3. Blummenfelt (Nor.) -11, ...37. Čelůstka (ČR) -5:33.
Průběžné pořadí (po 3 závodech):
1. Mola 2064, 2. Alarza 2058, 3. Gómez (Šp.) 1862.

Ženy: 1. Duffyová (Bermudy) 1:56:18, 2. Zaferesová -1:51, 3. Kasperová (obě USA) -1:59, ...14. Frintová -3:46, 32. Kuříková (obě ČR) -6:48.
Průběžné pořadí (po 3 závodech): 1. Zaferesová 1874, 2. Hewittová (N. Zél.) 1744, 3. Kasperová 1416, ...7. Frintová 1026.