Třeboň chce zapomenout

3 2000
T ř e b o ň -
Pro fotbalisty Třeboně je zítřejší utkání ČFL na hřišti pražské Admiry šancí, jak smazat domácí porážku se Slavií B 2:6 z minulého kola. "Máme ještě dvě utkání do konce sezony a chceme v nich uspět, vylepšit naše postavení," přál si asistent trenéra Třeboně Petr Skála. Po zdravotních problémech začal v týdnu trénovat Matouš, ale poraněná žebra zase trápila Matouše. "Uvidíme, jak budeme vypadat," dodal Skála. Rozhodující stav ukáže dnešní trénink. Podle toho se potom mohou případně očekávat nějaké změny v sestavě. "Ale nemáme zase tolik široký kádr, abychom mohli udělat něco převratného," poznamenal asistent. Zápas může být pro diváka zdánlivě ztracený. Třeboň má k postupu daleko, Admira si hlídá náskok na spodek tabulky, navíc nikdo nesestoupí. "Pořád je o co hrát," namítl Skála. "Jde nám o umístění o dobrou image Třeboně." Navíc hráči mají za body vypsané určité prémie, nezájmem by si sami škodili. Na podzim podlehla Třeboň Admiře 2:5. Tehdy se pražskému celku nedařilo a výsledek byl pro všechny dost překvapivý. "Třeba se situace obrátí, když se teď tolik nevede nám, a zabodujeme." Skála by byl rád, aby se Třeboň dostala v tabulce ještě nahoru. "Tři čtvrtiny soutěže jsme v čele a měli bychom skončit sedmí nebo osmí?" Přestože Třeboň před týdnem prožila se Slavií nejhorších 90 minut v České fotbalové lize, program v následujícím týdnu se neměnil. Jihočeši zůstali u navyklého programu. "Pořádně jsme si prohlédli video z utkání, snad se poučíme," věří Petr Skála. Prachatice mají volný víkend, Česká Lípa, se kterou se měly utkat, se před začátkem soutěže odhlásila.