Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenistka Zakopalová v Soulu vydřela postup do druhého kola

Klára Zakopalová | foto: AP

22 2010
Česká tenistka Klára Zakopalová postoupila na turnaji v Soulu do druhého kola. Osmadvacetiletá hráčka na úvod vyřadila po téměř dvouapůlhodinové bitvě Julii Görgesovou z Německa, kterou porazila 7:5, 2:6 a 7:5.

Zakopalová proti jednadvacetileté Görgesové uspěla až ve třetím vzájemném utkání, přitom i ta předchozí dvě dospěla do třetího setu. Tentokrát česká tenistka v rozhodující sadě nerezignovala ani po brzy ztraceném podání, podařil se jí brejk a pak ještě jeden ve dvanácté hře, kdy proměnila třetí mečbol.

Po úspěšné odvetě za vyřazení v prvním kole červencového antukového turnaje v Bad Gasteinu se Zakopalová ve druhém duelu v jihokorejské metropoli utká s Ruskou Věrou Duševinovou, která ve třech setech porazila turnajovou sedmičku Anu Ivanovičovou ze Srbska.

Turnaj žen v Soulu

Dvouhra - 1. kolo:
Zakopalová (ČR) - Görgesová (Něm.) 7:5, 2:6, 7:5
Petrovová (1-Rus.) - Grothová (Austr.) 6:3, 6:2
Pavljučenkovová (2-Rus.) - An. Rodionovová (Austr.) 7:6 (8:6), 6:1
Kirilenková (3-Rus.) - U. Radwaňská (Pol.) 6:3, 6:1
Martínezová (4-Šp.) - Hsieh Su-Wei (Tchaj-wan) 7:6 (7:3), 6:4
Švedovová (6-Kaz.) - Medianová-Garriguezová (Šp.) 6:4, 7:5
Szavayová (8-Maď.) - Hercogová (Slovin.) 6:1, 6:2
Dateová-Krummová - Namigataová (obě Jap.) 6:2, 7:5
Kingová (USA) - Briantiová (It.) 6:4, 7:5
Safinová (Rus.) - Halepová (Rum.) 6:4, 6:
Duševinová (Rus.) - Ivanovičová (7-Srb.) 2:6, 6:4, 6:2

Čtyřhra - 1. kolo:
Grandinová, Uhlířová (4-JAR/ČR) - Pelletierová, Rosolská (Kan./Pol.) 6:3, 6:3

Turnaj žen v Taškentu

Dvouhra - 2. kolo:
Amanmuradovová (2-Uzb.) - Craybasová (USA) 7:5, 6:7 (6:8), 6:2
Rodinová (Rus.) - Čakvetadzeová (3-Rus.) 7:6 (7:4), 3:2 skreč
Vesninová (4-Rus.) - Savčuková (Ukr.) 6:2, 6:2
Kustovová (Běl.) - Ribáriková (6-SR) 6:2, 4:6, 6:3
Kudrjavcevová (7-Rus.) - Panovová (Rus.) 6:4, 6:2
Vögeleová (Švýc.) - Camerinová (8-It.) 6:4, 6:1
Niculescuová (5-Rum.) - Ivanovová (Rus.) 0:6, 6:0, 6:1
Flipkensová (Belg.) - Jovanovská (Srb.) 2:6, 6:3, 6:4
Dulgheruová (1-Rum.) - Byčkovová (Rus.) 4:6, 6:1, 7:5

Turnaj mužů v Bukurešti


Dvouhra - 1. kolo:
Cuevas (Ur.) - Riba (Šp.) 6:1, 6:1.
2. kolo:
Montaňés (1-Šp.) - Kamke (Něm.) 6:4, 6:4
Chela (4-Arg.) - Greul (Něm.) 6:1, 6:0
Chardy (8-Fr.) - Vagnozzi (It.) 6:2, 6:4
Phau (Něm.) - Ungur (Rum.) 6:2, 6:4

Turnaj mužů v Métách


Dvouhra - 1. kolo:
Vliegen (Belg.) - Del Bonis (Arg.) 6:2, 4:6, 6:3
Sijsling (Niz.) - Ascione (Fr.) 6:4, 6:4
Lacko (SR) - Clément (Fr.) 6:4, 6:2
Gasquet (4-Fr.) - Mathieu (Fr.) 4:6, 7:6 (7:5), 7:6 (7:3)
Kohlschreiber (6-Něm.) - Berrer (Něm.) 6:4, 6:2.
2. kolo:
Robredo (7-Šp.) - Istomin (Uzb.) 6:4, 6:2.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze