Tenistka Benešová v Kodani končí, podlehla domácí hvězdě Wozniacké

Iveta Benešová | foto: Reuters

5 2010
Vyhrála úvodní set, ale nakonec se loučí. Česká tenistka Iveta Benešová vypadla na turnaji v Kodani ve druhém kole, když podlehla domácí hvězdě Caroline Wozniacké 6:4, 2:6 a 0:6.

Benešová tak prohrála s Wozniackou i třetí vzájemný zápas. Duel v Kodani ale dohrávala Češka s problémy zad, kvůli kterým se nechala v třetím setu ošetřovat a s omezením nedokázala soupeřce čelit.

Dvacetiletá Wozniacká se v pátečním čtvrtfinále střetne s Němkou Julií Görgesovou, která v Kodani plní roli osmé nasazené.

Z původní šestice českých tenistek už zůstala v soutěži pouze Klára Zakopalová. Turnajová sedmička se pokusí postoupit poprvé v sezoně do semifinále přes Rumunku Soranu Cirsteaovou, která v prvním kole vyřadila wimbledonskou semifinalistku Petru Kvitovou.