Jsem každý den silnější, varuje Šafářová, vítězka čtyřhry z Miami

Lucie Šafářová (vlevo) a Bethanie Matteková-Sandsová pózují po své výhře na turnaji v Miami. | foto: Profimedia.cz

5 2016
Jednoduchý pro ni zatím letošní rok není: nastoupila ke třem zápasům dvouhry, všechny prohrála. Minulý týden si však tenistka Lucie Šafářová výrazně spravila sebevědomí. Společně s Bethanií Mattekovou-Sandsovou vyhrála velký turnaj ve čtyřhře v Miami. „V deblu už je nastartováno, teď ještě dvouhra,“ prohlásila.

Spolu s výstřední Američankou loni ovládla čtyři turnaje včetně dvou grandslamů. Kvalifikovaly se i na Turnaj mistryň, ale pak se jejich cesty rozdělily, jelikož se Šafářová potýkala s následky bakteriální infekce.

Turnaj v Miami byl jejich prvním společným kláním v roce 2016 - a rovnou vítězným. Během turnaje neztratily Šafářová s Mattekovou-Sandsovou ani set.

„Je skvělé hrát zase spolu. Kdyby mě tenhle titul nakopl jako před rokem, vůbec bych se nezlobila,“ uvedla Šafářová na webu turnaje J&T Banka Prague Open, kde má koncem dubna patřit mezi hlavní hvězdy.

Netradiční vítěznou fotografii zveřejnil Rob Steckley, trenér Šafářové:

04.dubna 2016 v 04:01, příspěvek archivován: 04.dubna 2016 v 16:58

Nothing wrong w a little more luggage 2016 MAM OpEn ChAmPs@luciesafarovaov@BMATTEKTpic.twitter.com/PkMO9xNwLgwLg

Ráda by se však do té doby chytla i ve dvouhře, však také v ní loni zářila: vyhrála turnaj v Dauhá, dostala se do finále Roland Garros. V závěru sezony ji však zbrzdily zdravotní trable, od US Open vyhrála jediný zápas.

„Jsem z toho smutná. Ale taky jsem každý den silnější. Budu bojovat dál. A víte proč? Protože nic netrvá věčně a všechno se zase může v dobré obrátit, stejně jako se to u mě kvůli nemoci obrátilo ve zlé.“

V tomto týdnu se 15. tenistka světa představí ve dvouhře i čtyřhře na turnaji v Charlestonu, který se hraje na zelené antuce. A doufá, že ji aktuální deblové tažení povzbudí. Jako před rokem, kdy triumf na Australian Open odstartoval její životní sezonu.

Třeba bude mít radost z Miami podobný efekt.