Švédská liga: AIK Stockholm - Malmö 1:4, Leksand - Timra 2:0, Färjestad - Björklöven 6:0, MoDo - Djurgaarden 2:4, HV 71 - Brynäs 5:4 v prodl., Frölunda - Lulea 2:3.
Slovenská liga: Slovan - Liptovský Mikuláš 4:2, Košice - Skalica 6:2, Martin - Zvolen 4:1, Poprad - Trenčín 3:2 v prodl.
Philadelphia v NHL vyměnila trenéry: Craiga Ramsaye nahradil asistent Bill Barber, od roku 1990 člen Síně slávy.
Na farmu poslalo Toronto obránce Petra Svobodu.
V Essenu skončil trenér českého původu Jan Benda, zůstane však v klubu jako vedoucí mužstva. Benda klub trénoval od roku 1994.
různé
Šachové mistrovství světa, čtvrtfinále mužů: Ánand (Ind.) - Chalifman (Rus.) 0,5:0,5, Adams (Angl.) - Topalov (Bul.) 1:0, Griščuk (Rus.) - Tkačev (Fr.) 0,5:0,5, Barejev (Rus.) - Širov (Šp.) 1:0. Semifinále žen: Kovalevská (Rus.) - Sie Ťün (Čína) 0,5:0,5, Čchin Kchang-jing (Čína) - Maričová (Jug.) 1:0.
Mistrovství Evropy házenkářek, skupina A: Maďarsko - Německo 33:22, Francie - Jugoslávie 26:19, Rusko - Rakousko 28:19, Francie - Německo 25:19, Maďarsko - Rakousko 35:12, Rusko - Jugoslávie 27:20. Skupina B: Ukrajina - Dánsko 29:29, Rumunsko - Makedonie 19:19, Norsko - Bělorusko 26:26, Rumunsko - Norsko 26:22, Dánsko - Bělorusko 34:26, Ukrajina - Makedonie 27:19.
Mistrovství Evropy v krosu v Malmö, muži (9705 m): 1. Guerra (Port.) 29:29, 2. Lebeď (Ukr.) 29:39, 3. El Himes (Fr.) 29:45... 43. Faschingbauer 30:54. Ženy (4945 m): 1. Szentgyörgyiová (Maď.) 16:34, 2. Torreová (Port.) 16:35, 3. Jevtičová (Jug.) 16:39... 44. Biolková 17:42.
Pátý závod cyklokrosové Superprestige v Hoogstratenu: 1. De Clercq (Beg.) 1:00:20, 2. Groenendaal (Niz.) -19, 3. Nijs -24, 4. Vervecken -28, 5. B. Wellens -36, 6. Vannoppen -50, 7. Daelmans (všichni Bel.) -1:02, 8. De Knegt (Niz.) -1:28, 9. Van Santvliet -1:43, 10. Janssens (oba Bel.) -1:52... 17. Dlask -2:43, Pospíšil nedokončil. Celkové pořadí: 1. Groenendaal 140, 2. De Clercq 93, 3. Van Santvliet 88.
Cyklokrosový závod druhé kategorie ve Fredericii: 1. Djernis (Dán.) 1:02:13... 3. Šimůnek -1:05, 4. Prošek - 1:35, 5. Nový -2:10, 7. Lukeš -4:25.
Budvar Cup mužů v Lounech: 1. Hekele (CK Loštice) 1:03:13, 2. Trunschka (Author) -12, 3. Šimůnek (Ben Car) -13, 4. Süssemilch (Dukla Praha) -2:17, 5. Mlynář (Control Johnson Ml. Bolelslav) -2:35.
Mistrovství republiky v cyklokrosu, jež se jelo jako součást Budvar Cupu, ženy: 1. Polívková (Gary Fischer) 31:15, 2. P. Havlíková -28, 3. Z. Havlíková (obě KC Kooperativa Žitný Sram) -43. Junioři: 1. Šimůnek ml. (Budvar Tábor) 43:50, 2. Vodehnal (Duha Lanškourn) stejný čas, 3. Kunta (Dukla Praha) -20.
Profesionální mistři světa v krasobruslení: Francouz Candeloro, Japonka Satoová, ruská sportovní dvojice Leonovová, Chvalko a americký taneční pár Punsalanová, Swallow.
SP ve sportovní gymnastice, finále v Glasgowě - ženy, přeskok: 1. Zamolodčikovová (Rus.) 9,581... 4. Komrsková 9,331, bradla: 1 Ling Ťie (Čína) 9,800... 4. Komrsková 9,375, kladina: 1. Raducanová 9,650, prostná: 1. Raducanová 9,687. Muži, prostná: 1. Deferr (Šp.) 9,725, kůň našíř: 1. Urzica (Rum.) 9,837, kruhy: 1. Csollany (Maď.) 9,812, přeskok: 1. Dragulescu (Rum.) 9,700, bradla: 1. Petrovsek (Slovin.) 9,800, hrazda: 1. Bereš (Ukr.) 9,762.
MS v silovém trojboji ve Frýdku-Místku: v tlaku v lehu Kubinová druhá za 130 kg ve váze do 75 kg, Hubáček sedmý a Theuser osmý za 217,5 kg ve váze do 90 kg, Kobr čtvrtý za 250 kg ve váze do 110 kg, Chuděj osmý za 222,5 kg ve váze do 125 kg, Sedmík osmý za 240 kg ve váze nad 125 kg.
SP sáňkařů v La Plagne, ženy: 1. Kraushaarová (Něm.) 1:31,143... 16. Jeriová -1,789. Muži: 1. Zöggeler (It.) 1:30,895... 19. Slavík -1,557. Dvojice: 1. Leitner, Resch (Něm.) 1:30,253... 20. Říha, Dreser -3,775.
SP čtyřbobů v Innsbrucku: 1. Německo III (Langen, Peter, Jacobs, Metzger) 1:44,19... 22. Česko I (Puškár, Kondrát, Studnička, Kobián) 52,74, 25. Česko II (Danilevič, Kosák, Žaloudek, Gomola) 53,00.
Stolní tenisté na turnaji Pro Tour v Dánsku - muži, 1. kolo: Šan Ming-ťie (Čína) - Výborný 3:1. Ženy, 1. kolo: Štrbíková - Jensenová (Dán.) 3:0, Dobešová - Legayová (Fr.) 3:1. 2. kolo: Wong Čching (Hong.) - Štrbíková 3:2, Ťia Nej Li (Sing.) - Dobešová 3:0.
Tenisový challenger, semifinále: Vacek (7) - Hernych 7:5, 2:6, 7:5, Heuberger (Švýc.) - Fukárek 7:6, 2:6, 7:6. Finále: Vacek - Heuberger 6:7 (7:9), 7:5, 6:3.
Zápas boxerů: Slovensko - Česko 16:8 (za Česko získali body Pröschl do 57 kg, Halaš do 60 kg, Rafael do 63,5 kg a Adámek do 75 kg, prohráli Zemánek, Tsendochorlo, Vagaský, Svačina, A. Hubinger, Němeček, Bartek.
správné tipy
Sportka - I. tah: 28 - 29 - 37 - 38 - 47 - 49, dodatkové číslo: 43.
II. tah: 4 - 23 - 28 - 36 - 40 - 44, dodatkové číslo: 29.
Sázka 5 ze 40: 7 - 22 - 28 - 33 - 37.
Šance: 0 - 5 - 9 - 2 - 5 - 4.
Sazka: 1-0-1, 0-1-1, 1-2-1, 1-2-0-0.
Šťastných deset (sobota): 6 - 7 - 9 - 11 - 12 - 17 - 19 - 20 - 29 - 33, 36 - 39 - 41 - 48 - 53 - 54 - 65 - 71 - 73 - 77.
Šance milion: 496 312.
Šťastných deset (neděle): 5 - 7 - 12 - 14 - 15 - 16 - 25 - 33 - 36 - 37, 40 - 41 - 43 - 51 - 53 - 55 - 58 - 60 - 68 - 76.
Šance milion: 452 534.
EuroLotto: 10 - 14 - 19 - 22 - 26 - 33, dodatkové číslo: 34.
Joker: 2 - 0 - 3 - 2 - 6 - 1. Výhry.
Sportka - I. tah: 1. pořadí není, 2. 3x 277 355 Kč, 3. 58x 25 822 Kč, 4. 3462x 576 Kč, 5. 68 125x 97 Kč.
II. tah: 1. není, 2. 1x 832 065 Kč, 3. 82x 18 264 Kč, 4. 5092x 392 Kč, 5. 82 324x 80 Kč.
Šance: 1. 1x 4 719 240 Kč, 2. 3x 50 000 Kč, 3. 44x 5000 Kč, 4. 482x 500 Kč, 5. 4625x 50 Kč, 6. 46 307x 20 Kč.
Sazka: 1. 1x 123 814 Kč, 2. 6x 10 466 Kč, 3. 81x 1033 Kč.
Sázka 5 ze 40: 1. není, 2. 57x 3444 Kč, 3. 2099x 100 Kč.
EuroLotto: 1. pořadí není, 2. 1x 108 329 Kč, 3. 10x 19 499 Kč, 4. 662x 360 Kč, 5. 10 010x 75 Kč.
Joker: 1. a 2. není, 3. 1x 10 077 Kč, 4. 15x 895 Kč, 5. 116x 173 Kč.