Votroubek dával obroučkám zabrat, přesto Svitavy opět padly

Stanislav Votroubek (vlevo) ze Svitav a Tomáš Šoukal z Pardubic v souboji. | foto: Michal Klíma, MAFRA

9 2015
Když hráli basketbalisté svitavských Turů v hale soků z Ostravy koncem listopadu, dlouhán Stanislav Votroubek nasypal do obrouček hráčů Nové huti 28 bodů. V sobotu tehdejší skvělý zápis dokonce překonal, ale ani jeho 31 bodů porážku 84:91 neodvrátilo. Turům se tak znovu o něco vzdálila vidina startu v play-off.

Mužstvo vedené trenérem Stanislavem Petrem přijelo na sever Moravy bez křídelníků Jana Špačka s Martinem Vaňákem. Mnohem větší zářez do sestavy si však Tuři způsobili sami.

Nejlepší střelec ligy Cory Abercrombie totiž dusil domácí obranu v součtu jen necelých 14 minut. Poté se vyfauloval a musel ze hry.

Záskok v podobě Lukáše Šindeláře (celkem 16 bodů) ale držel Svitavy v naději na úspěch. Před poslední čtvrtinou ztráceli Tuři jen dva body, ale Ostravští se poté trhli a náskok si už do závěrečného klaksonu nenechali vzít.