Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Světové hvězdy snookeru se představily v Praze, vyhrál White

Snooker.

18 2009
Snooker v podání světových hráčů bavil Prahu. Vítězem pražského turnaje Světové série se stal Jimmy White. Ve sportovní hale Sparty porazil ve finále Graema Dotta 5:3 a připsal si premiérové vítězství v letošním ročníku.

Světová jednička John Higgins skončil v semifinále, ani jeden ze čtyř českých zástupců nepřekročil první kolo.

Mezi čtveřicí domácích hráčů se objevil i zpěvák skupiny Support Lesbiens Kryštof Michal, v souboji se Stephenem Maguirem ale nestačil a podlehl 0:5.

"Byl to největší snookerový zážitek v životě. To člověka hodně nakopne k tomu, aby začal zase trénovat," řekl po turnaji Michal, šestý hráč českého žebříčku za loňský rok.

Co to je snooker?

Snooker, to je populární hra podobná kulečníku, oblíbili si ji především v zemích Commonwealthu. V lichém strku se umisťuje do děr červená koule (je jich celkem patnáct), v sudém jiná než červená a bílá.

V pozdější fázi je třeba "potopit" postupně žlutou kouli, zelenou, hnědou, modrou, růžovou a černou. Zápas se hraje, dokud některý z hráčů nevyhraje smluvený počet partií – tzv. framů.

White vyřadil v semifinále právě Higginse poměrem framů 5:3 a zdálo se, že i finálový souboj bude jeho záležitostí. Dott se však zlepšil, začaly mu vycházet dlouhé runy a stáhl na 3:4, pak už si ale White svou pozici vzít nenechal.

Na každý víkendový hrací den zavítalo okolo tří stovek fanoušků, vzhledem k minimálnímu času na přípravu to ale považují organizátoři za úspěch.

Připomeňte si parádní údery 

Letošní ročník byl premiérový a jeho konání bylo domluveno v minimálním předstihu, a tak nezbyl čas na propagaci.

Zpravidla sedmidílná Světová série by měla do pražské haly na Podvinném mlýně zavítat i příští rok.

Čtěte v pondělní MF DNES

Snookeru se věnuje pondělní vydání deníku MF DNES. Obsáhlý text čtěte v pondělí v sešitu Sport.

.
Autoři: , ,


Témata: Kulečník


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze