Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Svět motokrosových freestylistů má novou hvězdu. Říkají mu gumové dítě

Levi Sherwood při saltu vzad | foto: www.redbullxfighters.com

31 2009
Je mu sedmnáct let, přezdívají mu gumové dítě a ještě nikdy neskákal před desítkami tisíc lidí. Až teď. A hned Levi Sherwood z Nového Zélandu ohromil svět freestyle motokrosu, když v Mexiku vyhrál úvodní díl prestižní série Red Bull X-Fighters. „Vyhrát tady, to je nejkrásnější den v mém životě,“ říkal vítěz.

Sezonu nejprestižnější FMX série na světě tradičně otevřel závod v Mexiku City na slavném náměstí Plaza de Toros. Do více než čtyřicetitisícového kotle se sjeli nejlepší jezdci z jedenácti zemí světa a nechyběl  ani český zástupce Petr Pilát, jenž skončil na desátém místě.

Co je Red Bull X-Fighters

Nejprestižnější světová série freestyle motokrosu na světě. V roce 2009 se skládá z pěti závodů: Mexico City, Calgary, Fort Worth (USA), Madrid, Londýn.

Závod je rozhodován odbornou porotou, která přiděluje jednotlivým jezdcům body za stupeň obtížnosti předvedených triků a provedení triků ve vzduchu během skoku.

Veškerou pozornost na sebe jednoznačně strhnul sedmnáctiletý mladík. Svou jízdou, obtížnými triky a jejich provedením zvedal diváky ze sedadel. Nezalekl se ani slavných jmen.

Obhajující šampion Švýcar Mat Rebeaud by o tom mohl vyprávět. Jeho učeň ho totiž nečekaně porazil v semifinále!

Ve finále pak Sherwood zdrtil japonského samuraje Sata.

V největší býčí aréně na světě si tak mohl vychutnat neuvěřitelný triumf. „Jsem lepší, protože v mém věku toho můžu se svým tělem na motorce dělat mnohem více než jiní,“ tvrdil.

Další závod Světové série Red Bull X-Fighters pořádá 30.května kanadské Calgary. Na přelomu listopadu a prosince se pak nejlepší freestyloví motokrosaři účastní exhibičního podniku v Praze.

Podívejte se na video z finále Red Bull X-Fighters v Mexiku City

Autor:
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze