Svého kata nepokryli

3 2000
P l z e ň -
Je konec prodloužení. Před aplaudujícím hledištěm krouží po ledě plzeňský brankář Dušan Salfický, rukama nad hlavou děkuje divákům. Tentokrát ale na jeho tváři nezáří široký úsměv, z očí mu tečou slzy. Vsetínský útočník Jan Tomajko totiž třetím vítězným gólem v sérii posunul svůj tým do finále extraligy a sezonu pro Plzeň ukončil. Tomajko se včera trefil až v prodloužení a připravil soupeři první náhlou smrt v letošním play off. Domácí si ji ale za předváděnou hru v nastaveném čase zasloužili. Hodně pasivním přístupem umožnili soupeři, aby do prodloužení vlétl pěkně zostra. Vsetínští byli tři a půl minuty zakouslí do plzeňské třetiny, z jejich hokejek létala na Salfického jedna střela za druhou, hrálo se bez přerušení. Na světelné tabuli svítilo 4:03, když plzeňská nemohoucnost došla k logickému vyvrcholení. Od zadního mantinelu pohodlně před branku nahrával Pardavý, tísněný Dopita se k puku nedostal, ale za ním byl úplně volný Tomajko. "Plzeňský kat" měl dost času, přesto vystřelil okamžitě a puk se zatřepal v horní síťce za Salfického zády. "Prodloužení jsme začali špatně," řekl po utkání plzeňský trenér Marek Sýkora. "Už gól na 2:2 byl pro nás jako k. o." Domácí si o trest říkali už na konci základní hrací doby. Pospíšil nevyhodil puk z obranné třetiny, ale Salfický ještě stačil na Tomajkovu střelu zareagovat. V prodloužení už se ale vsetínský střelec nezmýlil.