Karel Pešek má za sebou debut v superbicích, nemocný Abraham nejel

Karel Pešek (vlevo) na archivním snímku | foto: Petr Bílek, MF DNES

15 2016
V Jerezu si odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků Karel Pešek, jenž startoval na divokou kartu. Naopak na španělském okruhu chyběl stálý účastník seriálu Karel Abraham, kterého skolily horečky.

Pešek naskočil do MS superbiků bez přípravy na stroji Yamaha týmu Tóth. Mladší bratr vítěze dvou Velkých cen v šampionátu silničních motocyklů Lukáše Peška obsadil při debutu poslední osmnácté místo s půlminutovým odstupem za nejbližším soupeřem.

Abrahama nepustila na start nemoc. Podle motoristických webů měl čtyřicetistupňové horečky.

Závod vyhrál Brit Chaz Davies. Třetí byl jeho krajan Jonathan Rea a může už v neděli obhájit titul. Lídr šampionátu vede o 44 bodů před dalším Britem Tomem Sykesem, ve zbytku sezony je k dispozici 75 bodů.

Závod mistrovství světa superbiků v Jerezu (Šp.)

První závod: 1. Davies (Brit./Ducati) 34:08,161, 2. Sykes -3,290, 3. Rea (oba Brit./Kawasaki) -7,151, ...18. K. Pešek (ČR/Yamaha) -1:38,143.

Průběžné pořadí MS: 1. Rea 442 b., 2. Sykes 398, 3. Davies 370, ...18. Abraham (ČR/BMW) 33.