Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stolní tenista si musí zvykat na nové míče

5 2000
F r ý d e k - M í s t e k - Sezona stolního tenisty Josefa Plachého z Frýdku-Místku nezačala dobře. Výsledky jsou zatím úplným protipólem těm ze sezony předešlé. V ní Josef Plachý s klubem i reprezentací sbíral jeden úspěch za druhým. Teď se vrátil pokořen z olympiády v Sydney a extraligu začal dvěma prohrami. "Cítím se pod psa," řekl devětadvacetiletý hráč po zápase s Mokrými Lazci, který jeho tým prohrál 3:5. "Pořád se ještě vyrovnávám s časovým posunem a co je horší, nejsem zvyklý na větší míčky. Je to něco úplně jiného."

Míče jsou větší o dva milimetry. Je to opravdu takový rozdíl?

Celé léto jsem trénoval se starými míčky, protože s těmi se hrálo na olympiádě. S Korbelem jsme si s větším balónkem zahráli jednou a po příletu z Austrálie jsem s klukama třikrát trénoval. Rozdíl je opravdu znát. Musím hrát větší silou, bolí mě z toho celé tělo. Navíc mi chybí odhad, míče jinak reagují a odskakují.

Jak dlouho vám bude trvat než si na nové míče zvyknete?

Věřím, že to bude co nejdřív, i když ostatní s nimi trénují celé léto. Teď nás ke všemu čeká řada zápasů a já bych spíš potřeboval trénovat než hrát. V zápasech čas na zkoušení není, navíc rychle končí. Musím se s tím ale vyrovnat.

Z Austrálie jste přiletěl minulý pátek, jak se cítíte fyzicky?

Ještě to není ideální. Chodím brzo spát a před pátou se budím.

Na olympiádě jste ve dvouhře nepostoupil ze skupiny a ve čtyřhře s Korbelem jste také skončili hned na začátku...

Nehrál jsem nejlepší stolní tenis. Moc jsem toho nepředvedl, ale úplně hrozné to zase nebylo. Japonec Tasaki byl lepší, ale i tak jsem ho mohl porazit. Ve druhém setu jsme oba měli po devatenácti bodech, bohužel jsem prohrál a ze skupiny nepostoupil.

Prý jste se s Petrem Korbelem na olympiádě nepohodli.

K tomu už se nechci vracet, jisté je, že s Petrem už spolu čtyřhru hrát nebudeme.

Co říkáte novému systému domácí soutěže?

Mám obavy, jestli nebude chybět regenerace, protože zápasů bude opravdu hodně. To máte extraliga, superliga, mezinárodní turnaje, reprezentace a Liga mistrů. Nejsme hokejisti. Když se v hokeji nedaří jednomu, nemusí se to na výsledcích týmu odrazit. Ve stolním tenise ano.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze