Stolní tenistka Vacenovská má na Top 16 naději na čtvrtfinále

Iveta Vacenovská | foto: archiv

6 2015
Stolní tenistka Iveta Vacenovská má naději na postup do čtvrtfinále turnaje nejlepších Evropanek Top 16. Česká jedničkas ve skupině D v ázerbájdžánské metropoli Baku nejdříve porazila Polku Natalii Partykovou jasně 3:0 na sety a po vyrovnaném duelu prohrála s Nizozemkou Li Ťiao 1:3.

Do čtvrtfinále postoupí vždy dvě hráčky ze čtyř čtyřčlenných skupin a o osmičku nejlepších bude Vacenovská hrát v sobotu s Němkou Irene Ivancanovou.

Osmadvacetiletá Vacenovská nastoupila proti Polce Partykové v úvodním utkání celého turnaje a v komorní atmosféře Národní gymnastické arény v Baku si s levorukou soupeřkou poradila. „Iveta se lépe vyrovnala s tíhou úvodního duelu. Hlavně hrála takticky správně,“ chválil na webu svazu trenér žen Pavel Krpec.

Ve druhém utkání svedla Vacenovská vyrovnanou partii s mistryní Evropy z roku 2011. V první sadě nevyužila setbol, ale druhou získala. Ve třetím setu uhrála sice jen čtyři body, ale ve čtvrtém bojovala o prodloužení zápasu. Od stavu 9:10 odvrátila čtyři mečboly, jenomže pak nevyužila setbol a při pátém mečbolu soupeřky padla.