Čínští stolní tenisté slaví posedmé v řadě titul mistrů světa

Činští stolní tenisté se po finálové výhře nad Německem radovali v Tokiu z titulu mistrů světa v soutěži družstev. | foto: AP

5 2014
Čínští stolní tenisté se stali v Tokiu posedmé za sebou mistry světa v soutěži družstev. Stejně jako na předchozích dvou šampionátech zdolali ve finálovém duelu Německo, tentokrát 3:1. Double pingpongové velmoci zkompletovaly čínské ženy, které obhájily titul po výhře 3:0 nad domácími Japonkami.

Němci byli ve finále popáté a na titul dál čekají. Číňané je v boji o zlato porazili počtvrté. Jediný bod získal pro nejlepší evropský tým Dimitrij Ovtcharov třísetovým vítězstvím nad Čang Ťi-kche. První dva muži světového žebříčku Sü Sin a Ma Lung neztratili ani set, druhý jmenovaný zpečetil zisk 19. titulu pro Čínu výhrou nad Ovtscharovem.

Čína oslavila na šampionátu družstev 15. double v historii. Ženy, který ve finále ztratily pouhý jeden set, nezískaly od roku 1975 zlatou medaili pouze před čtyřmi lety v Moskvě, kde v duelu o titul podlehly Singapuru.