Štafety na víc neměly

11 2000
S a n t a C a t a r i n a - Štafety na netradiční trati 4x 5 km mužů a 4x 3 km žen, kdy se dva úseky běžely klasicky a dva volně, přinesly reprezentačním družstvům ve Světovém poháru průměrný výsledek: sedmí muži zůstali za vítězným Norskem o 1:45 minuty, ženy byly deváté, v redukovaném pořadí pak s odstupem dvou minut za Ruskami šesté.
Štafety na netradiční trati 4x 5 km mužů a 4x 3 km žen, kdy se dva úseky běžely klasicky a dva volně, přinesly reprezentačním družstvům ve Světovém poháru průměrný výsledek: sedmí muži zůstali za vítězným Norskem o 1:45 minuty, ženy byly deváté, v redukovaném pořadí pak s odstupem dvou minut za Ruskami šesté. Norové vedli od prvního úseku a také Rakušané si od startu drželi druhé místo. Štafeta, kterou rozbíhal Jiří Magál, předávala až na jedenáctém místě. Lukáš Bauer zaběhl čtvrtý čas a vytáhl tým na sedmou pozici. Petr Michl se sice o jednu propadl, Martin Koukal ale v závěru družstvo vrátil zpět. Rusky získaly už 42. vítězství v jedenadevadesáti štafetách Světového poháru. Na druhé místo odsunuly Norsko. Štafetu rozbíhala Zuzana Kocúmová a Kamile Rajdlové předávala na osmém místě. Ta klesla na desátou pozici. Po ní vyrazila Kateřina Neumannová, která zaběhla druhý čas, a družstvo vytáhla na sedmou příčku. Petra Letenská ovšem o dvě místa výsledek pohoršila.