Sprinty ovládly Rusky

5 2000
L i l l e h a m e r - Dokonalým triumfem ruských závodnic skončil dnešní stíhací závod Světového poháru v běhu na lyžích v norském Lillehammeru. Trať závodu, rozděleného na dvě části, 5 km klasicky a 5 km volnou technikou, zvládla nejrychleji Larisa Lazutinová. Druhá skončila se ztrátou 4,5 sekundy další Ruska Olga Danilovová, třetí Světlana Nagejkinová měla od vítězné krajanky odstup 6,2 sekundy. Česká závodnice Kateřina Neumannová obsadila čtrnáctou příčku, Zuzana Kocumová skončila devětadvacátá.

V čele průběžné klasifikace SP se i nadále drží Kristina Smigunová z Estonska, která dnes doběhla na pátém místě. Nového vedoucího závodníka má naopak po dnešku SP mužů. Do čela průběžného hodnocení seriálu se probojoval Němec Johann Mühlegg, který reprezentuje Španělsko. Devětadvacetiletému běžci k tomu stačilo obsadit v kombinovaném závodu na 10 km klasicky a 10 km volnou technikou druhé místo. Z vítězství se radoval Fin Jari Isometsä, jako třetí proběhl cílem Rakušan Michail Botvinov.

Mühlegg vystřídal v čele SP Nora Thomase Alsgaarda, který dnešní závod vzdal kvůli žaludečním potížím. Český reprezentant Lukáš Bauer skončil se ztrátou jedné minuty a 44 sekund na vítěze osmadvacátý. Martin Koukal doběhl v dopoledním závodě na 10 km klasicky na posledním místě a neprobojoval se do odpolední části.

Výsledky:
Muži:
1. Isometsä (Fin.) 49:48,2, 2. Mühlegg (Šp.) -5,1, 3. Botvinov (Rak.) -5,5, 4. Immonen (Fin.) -22,5, 5. Elofsson (Švéd.) -22,8, 6. Skjeldal (Nor.) -23,4, 7. Nordbäck (Švéd.) -
23,7, 8. Jevne (Nor.) -24,2, 9. Kirvesniemi (Fin.) -25,9, 10. Kunz (Licht.) -26,8, ...28. Bauer -1:44,3, Koukal (oba ČR) nepostoupil do druhého závodu.