Splnili jste svůj domácí úkol, řekla finská hvězda. A Čechy popravila

Tero Tiitu právě srovnává stav semifinále MS proti České republice | foto: wfc2010photos

11 2010
Polovinu zápasu ho stejně jako ostatní finské útočníky česká obrana uhlídala. Ale hvězdný útočník Tero Tiitu na ni nakonec přeci jen vyzrál, když ve 29. minutě bleskově potrestal vyloučení Sladkého a tím finský výběr nastartoval k obratu. Tři minuty před sirénou pak ještě upravil na konečných 6:1.

Tero, jak se vám líbila hra Čechů?
Splnili si svůj domácí úkol. Hlavně v první třetině – v ní jsme nehráli vůbec dobře, což bylo kvůli skvělé české obraně. Pak jsme si řekli, že to takhle dál nejde, že se musíme začít hýbat a dát míček do kombinace. To jsme splnili, takže jsme se dostali do spousty šancí a nakonec vyhráli docela jasně. Jakmile jsme začali hrát to, co umíme, tak už Češi moc šancí neměli.

Tero Tiitu

Ukázali dnes Finové, že jsou lepší a možná i nejlepší na světě?
Žijeme přítomností a v tomhle konkrétním zápase jsme byli lepší, protože jsme dali šest gólů a Češi jeden. Ale sport je fascinující věc, protože když vyhrajete jednou, neznamená to, že vyhrajete i příště. Každopádně máme jeden z nejlepších týmů na světě.