Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Splní si další sen? Snowboardista Novotný chce sjet hory na Zélandě

Loni se Tomáš Kraus, Michal Novotný, Robin Kaleta a Martin Černík vydali na Aljašku | foto: SPORT INVEST

6 2011
Před rokem se s kamarády Martinem Černíkem, Tomášem Krausem a Robinem Kaletou vydal na Aljašku sjíždět extrémní svahy. Letos by si snowboardcrossař Michal Novotný rád podobnou akci ve stejné sestavě zopakoval. Jen Aljašku chtějí vyměnit za Nový Zéland. "Je tam nádherná příroda," říká Novotný.

Milují výzvy, adrenalinové sporty a také extrémy. A po loňském freeridovém dobrodužství na Aljašce si touží splnit sen a za podobnými zážitky se vydat na opačnou polokouli.

"Aljaška se fakt povedla, rádi bychom na ní na Novém Zélandu navázali," řekl snowboardcrossař Michal Novotný, osmadvacátý muž letošního ročníku Světového poháru.

K protinožcům by se rád vydal ve stejné sestavě jako před rokem na Aljašku.

Novotného tam tehdy doplnili snowboardista Martin Černík, skikrosař Tomáš Kraus a nejlepší český freeridový jezdec Robin Kaleta. V neposkvrněných aljašských horách nejen jezdili, ale také fotili a natáčeli. Zrodil se tak dokumentární film Aljaška v prašanu.

K cestě na Nový Zéland je však zatím brzdí nedostatek financí. "Potřebovali bychom milion až dva. Stejně jako loni. A ty zatím nemáme," dodal třicetiletý český reprezentant. S dopravou na místo by přitom problém nebyl.

"Jestli letíte na Aljašku, Zéland nebo do Chile, to vyjde celkem nastejno. Ale ty helikoptéry něco stojí, až 3600 dolarů jedna hodina. A to je docela pálka." Před rokem na Aljašce například třídenní rozpočet na vrtulníky vyčerpali během úvodního dne.

Láká ho místní příroda která posloužila k natáčení tolkienovské trilogie Pán prstenů. "Je tam úžasná krajina. Navíc si v moři můžeme i zasurfovat, nabízí se tak skvělá kombinace letních a zimních sportů."

Zda nakonec odjedou či nikoliv, chtějí rozseknout až těsně před odletem. "Minule to taky bylo všechno na poslední chvíli, takže v tomhle problém nevidím," usmál se Novotný.

PODÍVEJTE SE NA ČÁST DOKUMENTU ALJAŠKA V PRAŠANU (2010)


Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze